Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozói állást geoinformat...

Programozói állást geoinformatikai diplomával is kaphatok? Mennyire kötelező programozói állások betöltéséhez a programozói diploma? A tudás a fontos vagy a papír?

Figyelt kérdés

2013. júl. 12. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy elnézem, meg ahogy hallom ismerősöktől a papír. Abból is a diploma, mert OKJ-s programozók, meg informatikusok nem nagyon kellenek sehova.
2013. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha valakinek van programozói diplomája és nincs mögötte tudás? Ha pedig valakinek csak 8 általánosa van, de olyan perfektül programozik, hogy leesik mások álla, akkor nem kaphat programozói munkát, mert csak 8 általánosa van? Manapság jobban számít a papír, mint a szakmai felkészültség?
2013. júl. 12. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos nagyon sok helyen ez van... Meg nem alkalmazzák a pályakezdőket, mert nincs tapasztalatuk... Akkor hogyan lesz? Hogyan szerezzen? Ezt nem értem én sem...
2013. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem cége válogatja. Rengetegen dolgoznak már diploma előtt is. Én azt mondom, próba szerencse: ha tudsz, ne félj. Mutass referenciát, és majd állásinterjún megmutatod mit tudsz.


"És mi van akkor, ha valakinek van programozói diplomája és nincs mögötte tudás?"

Hát azt két lábbal rúgják ki állásinterjúról. Kivéve ha a főnök barátja.

2013. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A tudás a fontos vagy a papír?"


Van aki szerint a tudás, van aki szerint a papír.


Azért amit példát felhoztál szerintem elég szélsőséges. Ha valakinek olyan jó esze van a programozáshoz hogy másoknak leesik a válla, akkor miért nem sikerült leérettségizni?


Üdv

2013. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
álla **
2013. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első, harmadik vagyok!


"Ha valakinek olyan jó esze van a programozáshoz hogy másoknak leesik a válla, akkor miért nem sikerült leérettségizni?"


Például mert cukrásznak tanult és hobbi szinten kezdett programozni mint az én barátom és esze ágában nincs érettségizni :D

2013. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 coopper ***** válasza:
57%

Üdv.


Szerintem a következő a helyzet :


A kisebb cégeknél (bt, kft) nem annyira számit a papir, itt inkább a tudás számit.


A nagyobaknál viszint kötelező a papir, mivel itt beosztásokhoz hozzá van rendelve a szakmai szint (ami papirral jár - Meg van határozva, hogy pl. a rendszergazdai állás betöltéséhez milyen iskolai végzetség kell - szakmai egyetem, nyelvtudás, stb,stb.)


Üdv.

2013. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nyilván kaphatsz, de ne álmodj hatalmas fizetésekről. nem hiába van egy olyan diploma, hogy programtervező inf.
2013. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 iostream ***** válasza:
100%
Ez a sok papírozó látszik, hogy még nem dolgozott komolyabb helyen. Miért ne kapna rendes fizetést, csak azért, mert nem szigorúan szakirányú végzettsége van? Ha jelentkezik, bemutatja hogy ezt és ezt csinálta már (pályakezdőnél a hobbiprojektek ilyenek), nem fogja nézni senki a diplomáját. Infótanárral pl rengetegen programoznak, de inkább fordított az összefüggés: azért van olyan végzettsége, mert az érdekli, és nem azért vették fel, mert olyan a végzettsége. Ha nincs mit bemutatni, akkor persze szar van, de akkor olyan jó programozó nem is lehet. És tudnátok, hány ilyen ember esik ki progterv infóról, 0 tapasztalat, 0 saját munka, és várja a sültgalambot. Aztán nyavajog, hogy hát a pályakezdőket nem veszi fel senki. Lószart nem. A rossz programozókat, sajnos azokat is felveszik a multik, de van egy határ, ami alá ők se mennek.
2013. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!