Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő vagyok, hogyan üzemeltes...

Kezdő vagyok, hogyan üzemeltessem be a PHP-t? A hivatalos kézikönyv magyar változatát nem értettem meg, az angol tudásom pedig nem elég jó, hogy angol oldalakról is tájékozódjak.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, szeretek programozni. Eddigi ismereteim viszont csak a HTML és CSS nyelvekre terjednek ki, ezeket viszont kellőképpen elsajátítottam.


A tanulást a PHP nyelvvel szeretném folytatni, de sehol nem találtam olyan segítséget (többet is megnéztem), ami egy teljesen kezdőnek illetve megfelelő angol tudással NEM rendelkezőnek is segítséget nyújt.


Valójában még azt sem tudom, hogy a PHP oldalán található sok-sok letöltő link közül melyíket töltsem le Windows 7 rendszerre.


A PHP-hoz egyébként Appache-t szeretnék használni, bár nem tudom, ez mennyire meghatározó információ ilyen szempontból.



2013. júl. 19. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan programcsomagok, amelyek egyben tartalmazzák a webszervert (Apache), a PHP-értelmezőt, az adatbázis-szervert (MySQL), és esetleg egy levelező-/FTP-szervert is tartalmaz.


Ilyesmik például:

WampServer: [link]

XAMPP: [link]


Így a saját gépeden tudod futtatni/tesztelni a weboldalakat.


Másik lehetőség az ingyenes tárhely használata.

Ide FTP-klienssel tudod feltölteni a szkriptjeidet, amit majd webböngészővel kereshetsz fel.

Hátránya, hogy reklámot jelenít meg az oldaladon, illetve némileg korlátozottak a lehetőségek (korlátozott mennyiségű levél küldhető ki, nem használható minden függvény) - de ez egy kezdőnek nem fog problémát jelenteni.


Ilyesmi például az UltraWeb:

[link]


Angolul meg tanulj meg. A jó szakirodalmak ezen a nyelven érhetőek el.

2013. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anti paladin ***** válasza:
100%

Dobj fel egy wamp-ot.

Egy egyszerűbb dokumentáció hozzá, alapnak jó.

[link]

2013. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Wampot ajánlom

És tanuld az angolt, programozáshoz elengedhetetlen.

2013. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hálás köszönetem a gyors és értelmes válaszokért, sokat segítettetek! Ezek szerint teljesen rosszul indultam el, ezért nem sikerült nekem a PHP.


Az angollal kapcsolatban pedig a tanácsokat megfogadom, és igyekezni fogok normálisan megtanulni a nyelvet.

2013. júl. 19. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!