Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basicben kezdtem el...

Visual Basicben kezdtem el programozni, de még elég kezdő vagyok, és a következő hibaüzenetet írja ki (lent). Mit jelent ez, és mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

An unhandled exception of type 'System.InvalidCastException' occurred in Microsoft.VisualBasic.dll


Additional information: Conversion from string "" to type 'Integer' is not valid.



2013. szept. 14. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Üres karakterláncot akartál egész számmá alakítani, ami nem lehetséges.
2013. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De én integerként deklarältam a változókat, szóval szó sincs itt karakterláncról...
2013. szept. 15. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:

De lehet, hogy üres stringet akartál neki átadni.

Látnunk kéne a kódod.

2013. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Public Class Form4

Dim negyzetoldal As Integer


Private Sub Form4_Load(sender As Object, e As EventArgs) Handles MyBase.Load

negyzetoldal = TextBox1.Text

TextBox2.Text = negyzetoldal * negyzetoldal


End Sub


Private Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles button1_Click


End Sub


Private Sub TextBox1_TextChanged(sender As Object, e As EventArgs) Handles TextBox1.TextChanged


End Sub


Private Sub TextBox2_TextChanged(sender As Object, e As EventArgs) Handles TextBox2.TextChanged


End Sub

End Class



Naszóval. itt az lenne a feladat, hogy a textbox1-be beírom a négyzet oldalának a hosszát, majd a textbox2-be kiírja, a területét (a*a).

2013. szept. 15. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, ezt a sort nézzük meg:


negyzetoldal = TextBox1.Text


A negyzetoldal egy Integer, valóban, viszont a TextBox1.Text nem az. Az egy String.


Manuálisan kell konvertálnod a String-et Integer-ré.


Nem vagyok VB guru, egy másik topikban láttam, hogy valaki a CInt() függvénnyel konvertált, próbáld meg azzal. :)

2013. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, át kell konvertálnod a textboxban lévő stringet. Arra figyelj, hogy illik a kiszámolt értéket "visszafelé" is konvertálni, integerből stringgé. Asszem a Visual Basic nem reklamál miatta, de így szabályos, és jobb ha így szokod meg.

Itt vannak a konvertáló függvények, legtöbbször szerintem a CInt-t és a CStr-t fogod használni, esetleg valamelyik nem-egész konvertálót.

[link]

2013. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!