Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amazon EC2-re, hogyan tudok...

Amazon EC2-re, hogyan tudok c++ nyelven szoftvert fejleszteni?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék egy matematikai tanulmányomhoz igénybe venni az EC2 segítségét.

Ki is néztem magamnak a jelenlegi igényeimnek/költségnek megfelelő "m3.2xlarge" névre hallgató szervert: ez 30 giga ram-ot, 8 processzormagot 26 szálra szét dobható kapacitást jelent. Erre szeretnék majd ha odajutok egy Linux szervert tenni, és ezen szeretnék egy programomat futtatni.


A programommal az sha1 collissioning-ot szeretném vizsgálni( nem a teljes sha1-en, hanem csak az 58 körös verzióban, ekkor egy tanulmány szerint csak 2^33-on hash-t kell generálni hozzá, ami nem is annyira sok. Az itthoni gépemnél is meg tudnám csinálni, de mivel az én gépem, csak egy 3000+-os Sempron( egymagos processzorral, és 1 giga rammal, így ezzel nem kísérleteznék, meg aztán ha valami zűr van( pl. édesanyám kikapcsolja a gépet, vagy áramszünet vagy hasonlók, akkor kezdhetem újra, eleve számításaim szerint legalább 3 nap lenne, mire végezne a hash-ek generálásával. Emiatt a felhő alapú rendszereknek néztem utána, és konkrétan az AMAZON EC2 tetszett meg. Ezen a gépem, becsléseim alapján alig 2-3 óra alatt sikerülne collisioningot találjak, és így az általam olvasott tanulmányt tudnám finomítani stb.



Persze egy kérdés merült fel: Mennyiben más az Amazon EC2-re a szoftverfejlesztés: kell-e valami külön library, vagy neki lehet "esni" egy szimpla boost-os multithreading-os programmal?



#szoftverfejlesztés #számítási felhő
2013. szept. 25. 17:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!