Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem megy? Pascalban...

Miért nem megy? Pascalban csináltam és ment, de mivel túl nagy számokról van szó a longint már nem elég és csak a freepascalban van int64, ami már elég exitcode 2 vagyis nem létező fájl, de létezik, szerintem a hiba az assign-nél van

Figyelt kérdés

assign(g,'prim2.txt');

ez van beírva, a change directory-nál arra a mappára van állítva, ahol a txt van, és mondom pascalban működött ugyanezzel a módszerrel



2013. okt. 31. 18:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Turbo Pascalban csináltam először
2013. okt. 31. 18:14
 2/18 anonim ***** válasza:

Héhé, egyszerre csak egy problémára koncentrálj. Ha a FreePascallal van a gond nem kell a mese.


A Change Directory-ban emlékeim szerint vagy 3 érték van. A biztos az, ha a FreePascal.exe mellé beteszel egy fájlt a debugoláshoz, esetleg abszolút hivatkozol a fájlodra.

2013. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 SimkoL ***** válasza:
Bár nem nagyon értem, de egy txt-fileba azt írsz amit akarsz :) Eleve a file eléréssel van gond, amit egy direkt elérési útvonallal megoldható, mint ahogy az előttem szóló is elmondta. Esetleg ha tudnánk több részletet....
2013. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én a txtből olvasni szeretnék, free pascallal eddig nem nagyon dolgoztam, turbo pascalban pedig elég volt a change directorynál beállítani az aktuális mappát, amiben a .pas található volt, és ha ide volt téve az txt is, akkor nem kellett semmi útvonalat megadni, csupán a fajl nevét, pl: 'fajl.txt'
2013. okt. 31. 19:37
 5/18 ejbenjaro ***** válasza:
Ha a pas és exe fájlod mellett van a txt fájlod, akkor itt sem kell erőlködni a könyvtárváltással, mert egyszerűen ott keresi először.
2013. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
én is így gondoltam, de akkor miért nem megy?
2013. okt. 31. 19:46
 7/18 ejbenjaro ***** válasza:
Ékezetes fájlnév, ékezet az elérési útban szokott galibát okozni.
2013. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nincs ékezet, és alapból ez a program turbo pascalban lett megírva, aztán megnyittam free pascallal és átírtam egy változó típusát, a beolvasáson semmit sem változtattam, ott ment a free pascalban pedig nem
2013. okt. 31. 19:54
 9/18 A kérdező kommentje:
és ugyanabban a mappában van elmentve, csak más néven a free pascalos változat
2013. okt. 31. 19:58
 10/18 ejbenjaro ***** válasza:
Mutasd már azt a kódot akkor, hátha más miatt akad ki. A hibaüzenetet mikor kapod? Fordítás közben, vagy amikor a programodat futtatod?
2013. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!