Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ ban lenne szükségem egy...

C++ ban lenne szükségem egy kis segítségre! Valaki eltudná nekem magyarázni ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a problémám,hogy sok programozás óráról maradtam le egészségügyi okok miatt ,de ez most nem lényeg.A problémám az,hogy az alap dolgokkal sem vagyok tisztában... kaptam pár feladatot amiket meg kéne csinálnom a hétvégéig nem azt kérem,hogy csinálják meg helyettem csak annyi kell,hogy megértsem a for,while,do-while működését.Azt sem tudom mi a különbség köztük de muszály,hogy megértsem itt van pár feladat:


1. Írj programot, amely kiszámolja az első 100

természetes szám összegét!

2. Írj programot, amely kiszámolj az első 7

természetes szám szorzatát!

3. Írj programot, amely kiszámolj az első 100

természetes szám közül a párosak összegét!

4. Írj programot, amely kiszámolja az első 50

természetes szám közül a páratlanok összegét !


Csak annyit kérek,hogy pár példát küldjetek while os meg for os feladatokról,hogy kb. tudjam mi is ez az egész.Könyörgöm segítsetek aki gondolja és van kedve kicsit foglalkozni velem azzal hétvégén birok skypeolni vagy fb.



2014. febr. 19. 21:53
1 2
 11/12 iostream ***** válasza:

"Az se mindegy, hogy a 0-t párosnak vagy előjel nélkülinek tekinted."


Hát, pedig erről elég egységes a tudományág: a 0-nak természetesen nincs előjele, és páros.

2014. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

//1.es feladat

#include<iostream.h>

using namespace std; // hogy ne kelljen std:: cout-ot irni

int main()

{

int osszeg=0; // ebbe az egesz tipusu valtozoba mented az osszeget

for (int i=1;i<=100;i++) //for ciklus, i egy egész típusu változó itt van deklarálva

// pseudo kódban for (egesz i=kezdo_ertek;kilepesi feltetel; minden lepesnel i novekszik vagy csökken )

osszeg=osszeg+i; // a for utan nem kell kapcsos zarojel ha csak egy utasítás van

cout<<osszeg; //kiiras a kepernzore

return 0; // jelzi a windowsnak hogy a program vege, es aztan memoriat szabadit fel.

}


//2.es feladat

#include<iostream.h>

using namespace std;

int main()

{

int elso_elem, i, n=7;

int szorzat=1;// egyenlő a semleges elemmel;

cout<<"Add meg az első természetes számot!"<<endl;

cin>>elso_elem;

for(i=elso_elem;i<=n;i++)

szorzat=szorzat*i;

cout<<"A szorzat= "<<szorzat<<endl; //endl ujsor karakter kiirása

return 0;

}

//3. feladat

int osszeg=0;

for (int i=1;i<=100;i++)

if(i%2==0) osszeg=osszeg+i;

4.es feladat

int osszeg=0;

for (int i=1;i<=50;i++)

if(i%2!=0) osszeg=osszeg+i;

2014. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!