Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Integrált fejlesztői környezet...

Integrált fejlesztői környezetbe (IDE) érdemes programozni vagy olyan programot jó használni amibe nincs kódkiegészítő?

Figyelt kérdés
Van hátránya ha IDE támogatású programba programozok vagy ennek nincs semmi hátránya?

2014. febr. 20. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A profi programozok általában notepad++ ban programoznak, IDE-ből max a Visual Studio-t használnak.
2014. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 iostream ***** válasza:
51%

Ez nagyon attól függ. Tanuláshoz mindig azt mondom, hogy legalább az első pár programodat fordítsd parancssorból, hogy megismerd a fordítási rendszerét a nyelvnek, ez különösen fontos C/C++ esetén.


Annyi hátránya van az IDE-knek, hogy nem tanulsz meg néhány dolgot. De a legtöbb helyen használnak valamit, szóval érdemes minél többet megtanulni. Nem véletlenül vannak ezek, gyorsítják a munkát.

2014. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem értem miért lennél saját magad ellensége, mikor a kódkiegészítő sok hasznos dolgot árul el, többek között a dokumentáció megfelelő részletét.


A GUI editorok már más tészták. Azok tudnak ocsmány kódot generálni.


Én sokáig használtam Notepad++-t, de a Netbeans sokkal hasznosabbnak bizonyult Java alkalmazások írásához :D


Talán annyi a hátrányuk, hogy több energiát használnak, mint egy mezei szövegszerkesztő. De cserébe sok hasznos funkciót kapsz.

2014. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 vagyok: "energia" alatt erőforrást értettem. :)
2014. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most telepítettem a Netbeans-t. Az egyetemen "kötelezik ezt, megtanulom kezelni. Érdemes inkább Notepad++ tanulni jobban? Ott is van kódkiegészítő funkció nem? Tanáromtól kérdeztem és azt mondta, hogy van.
2014. febr. 20. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Van, de az egy másik kérdés, hogy Netbeansben meg tudod tekinteni 2 gombnyomással az egyes funkciók implementálását. És közvetlen ott van a dokumentáció is. Én is egyetemen tanulok, és nekem eddig csak segített :D


Hova jársz?

2014. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek io-val. Kezdetben Notepad++ és parancssor. Aztán amikor már érted a fordítás-futtatás folyamatát, akkor lehet lehet IDE-vel dolgozni.


És szerintem érdemes is, tényleg sok terhet le tud venni az ember válláról, pl. getter-ek/setter-ek, konstruktorok legenerálása egy kattintással, 10 perc pötyögés helyett. A kódkiegészítő is piszok hasznos. Senki nem fogja tőled elvárni, hogy fejből tudd a többezer beépített metódust, vagy hogy félpercenként guglizz, amikor ott a Ctrl+Space.


Hátránya az lenne, ha IDE nélkül nem tudnál mit kezdeni a programoddal, mikor szükség van rá. Ezért kell először a parancssorral barátkozni.

2014. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!