Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok mutatni segédletet...

Tudnátok mutatni segédletet ahhoz, hogy hogy rendezzem a weboldalaimat mondjuk egy nagy . Php fájlban, hogy ne kelljen az összes oldalnak külön . Html fájlt létrehoznom? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés
Tehát, hogy a weblapom oldalai ne külön html fájlokból legyenek előhívva, hanem mondjuk egy php fájlból vagy egy nagy index.html fájlból. Lehet rosszul fogalmaztam meg, de nem tudtam ezt valahogy normálisan, a lényeg, hogy úgy szeretném alakítani a weboldalam, hogy az oldalaim ne több különböző html fájlokban legyenek, hogyan tudnám ezt elérni? Megköszönném a segítséget.

2014. márc. 1. 13:29
 1/6 Tengor ***** válasza:
51%

Tervezési mindának v. patternek hívják azt, amire kíváncsi vagy.

Én személy szerint úgy szoktam csinálni (nem biztos, hogy követendő), hogy adott egy kezdő oldal, ami tartalmazza a fejlécet, a láblécet és a tartalmat. A tartalmat pedig külön PHP fájlok töltik fel attól függően, hogy melyiknek mi a funkciója: bejelentkezés, képnézegető, bemutatkozás.

2014. márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
a php egy programozási nyelv, és nem elsősorban olyanra való, amire te használni szeretnéd. eleve nem értem miért szeretnéd egybeolvasztani a különválasztott fájlokat, pont az a lényeg, hogy mindig csak azok a fájlok töltődnek le, amik épp a usernek kellenek. ha összeolvasztod őket, hatalmas lesz a lekérés, és végeredményben lassabb lesz a weboldalad.
2014. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell még php sem, elég ha különböző aloldalakat különböző divekbe teszed, és attól függően teszed őket láthatóvá Javascripttel, hogy melyiket akarod mutatni. Jqueryvel még animálhatod is.

Az átmenetek nagyon gyorsak lesznek, mivel oldalváltáskor nem kell tölteni.

De ha sok nagyméretű oldalad van, akkor a kezdeti betöltés tart sokáig: ezen úgy segíthetsz, ha betöltött html-ben csak a kezdőoldal divje van benne, a többit meg ajax-szal töltöd be a háttérben, amíg a felhasználó a kezdőoldalt lesegeti.

2014. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Célszerűnek tartom a sok kis php-t, ahogy Tengor mondja, áttekinthetőbb és karbantarthatóbb. Amikor először próbálsz módosítani egy évekkel korábban írt kódot, értékelni fogod ezt a szempontot.
2014. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Scriba állításában ott a hiba, hogy:

1: És mi lesz az url-ekkel kisbarátom?

2: Nem csak a szerveroldali kód fog lassan lefutni, hanem még a DOM rendering is... hmm rendkívül jó választás.


Tanács:


Dolgozz gettel (De csak az oldalmeghíváshoz )

Az oldalak kódját több kisebb php fájlba tartsd, és legyen egy külön függvénytárad ami tárolja az általában szükséges függvényeket / változókat


Hozd létre az index.php filet

sima html tartalom

<head>

... Ami kell neked

</head>

<body>

<?php

if(!empty($_GET) && !empty($_GET['p']){

$page_file = $_GET['p'];

include_once($pagefile.'.php');

}

else{

include_once('home.php');

}

?>

</body>


Így már csak a linkeket kell jól megadnod és királyság van.


Ilyen lesz egy lapod URL-je

[link]


Ez csak egy nagyon kezdetleges ötlet, nem etalon, nem is feltétlenül követendő, ha mégis akkor program és biztonsági szempontból is kiegészítendő!

2014. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdés az volt, hogy hogy lehet egyetlen fáljba bele tenni több oldalt. Én pont ezt írtam le és nem rábeszélni a sok fájlos megszokott megoldásra, mert EZT KÉRDEZTE. Ezzel nyilván nem lehet hatalmas, összetett oldalakat kezelni, de 8-10 lappal tökéletesen működik, mobilos oldalakon alkalmazzák is ezt. URL-ek nélkül is megvan az ember ilyen kis oldalaknál. A sebesség sem probléma: lehet hogy egy tizedmásodperccel később töltődik le a nyitóoldal, de utána nem kell többet a szerverhez fordulni.
2014. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!