Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki meg tudná milyen játék...

Prometheus1 kérdése:

Valaki meg tudná milyen játék motorral készültek a következő játékok?

Figyelt kérdés

Assasin's creed

commandos 2

world of tanks

call of duty

rust

dayz

És még mondanátok további jó játékmotrokat?



#Játékmotrok
2014. márc. 30. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Minek neked játékmotor?

Egyébként is ezeknek egyikeknek sem publikus a motorja, és nem ártana neked(ha játékot szeretnél készíteni, már pedig gondolom azért) c, vagy c++ nyelvet megtanulni ezek mindegyike ezekben a nyelvekben íródott. Ja és ha már játékmotor ebben az esetben ha a helyeben lennék(kivétel hogy nekem van programozási tudásom, teneked meg nemtudom mivel nem említetted) akkor írnék egy saját motort, abban joban kiigazodom, és csak 5-6 évet(jobb esetekben) vesz el az életemből utána meg 1-2 vagy 3 év hogy játékot készítsek vele(mivel az én motorom jobban átlátom stb...), DE egy ember egyedül nem áll neki játékmotort írni.

Esetleg ismersz valami nyelvet? mivel létezik néhány lib(a c meg a c++ esetében így hívják), ami megkönnyíti a dolgod, de nyilván ezekhez is érdemes írni különböző DLL-eket, hogy megkönnyítsék a munkátokat és csak 1x kelljen azt a 100 sort leírni.

2014. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem valamit utálom ha felteszek egy kérdést és falaki nagyképüen odajön és azt mondja hogy na fiam te hulye vagy hogy ilyen kérdést teszek fel vagy válaszoj vagy ne is írj
2014. márc. 30. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A WoT mostani verziója Big Word-ön fut, de a következő patch-től (kb 3 hét) már a Havok fogja futni rajta.
2014. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszi a hülyézést. Akkor egy egyszerűbb kérdést válaszolj meg. Minek kellenek neked a játékmotorok nevei?
2014. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyébként az AC-t az Anvil engine hajtja.

A Word of Tanks-ot elmondták.

A COD-ot az IW engine.

A rust-ot nem tudom.

A Dayz pedig attól függ, mert van Arma II-s változata.

2014. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólóval azért kicsit vitatkoznék.. Igaz, hogy saját munkádba könnyebben kiigazodsz, de nem kell feltalálni a spanyol viaszt. Megnézném, hogy mennyi időbe telik neked 0-ról egy saját motort megírni, ami tökéletesen van optimalizálva. Mire végeznél vele addigra lecserélődnek a hardverek. (természetesen én is úgy értem, hogy nem egyedül csinálod) De azért nagy cégekkel ne akarjunk már versenyre kelni. Sokkal logikusabb dolognak látom ha valami létező és mások által fejlesztett motor használatát sajátítja el valaki (pl unreal, cryengine, stb..). Persze ezek pénzért érhetőek el, mint mindegyik, viszont garantáltan jól hatja meg a hardvert és kiaknázza a lehetőségeket. Azontúl érdemes manapság a Mantle-ben gondolkodni...
2014. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt pedig ki is hagytam, hogy több platform is létezik ám: xbox, ps3, pc, andorid, stb...

Gondolom magadtól mindegyik platformra sikerül optimalizálni a motorodat még mielőtt valamelyik fejlődne 1-2 generációt.

2014. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi voltam hogy ezeket a zseniális játékokat milyen motorral készitették.Egyépként szivesen
2014. márc. 30. 12:57
 9/10 A kérdező kommentje:
És a game maker viszonylag égyszerü és ingyenes
2014. márc. 30. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, nos nem, nem ingyenes maximum a kalózverzió, de ha komolyabb játékokat akarsz akkor Unity3D ami mára már 2D is lett, és ennek van ingyenes verziója, természetesen a Game Maker-nek is de nagyon lekorlátozzák.
2014. márc. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!