Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nemes Tihamér versenyfeladat?

Nemes Tihamér versenyfeladat?

Figyelt kérdés

Az alábbi algoritmus az N elemű X vektor alapján számolja ki M számot és az Y vektor értékeit.

Valami(N,X,M,Y):

M:=1; K:=X(1); Y(M):=1

Ciklus i=2-től N-ig

Ha X(i)>K akkor M:=1; K:=X(i); Y(M):=i

különben Ha X(i)=K akkor M:=M+1; Y(M):=i

Ciklus vége

Eljárás vége.


D. Fogalmazd meg általánosan, hogy milyen feltétel esetén lesz az eljárás végén M=1!

Megoldókulcs: D. A legnagyobb számból egyetlen van X-ben


G. Fogalmazd meg általánosan, hogy hogyan függ az eljárás végére érve M és Y értéke a be-menettől!

Megoldókulcs: G. M: az X-ben hány maximális értékű szám van; Y az X-ben a maximálisak sorszámai


Egyikkel sem értek egyet. Példaként tudom felhozni a D-re az N=4 X(1;2;1;3), a G-re az X(1;1;1;2) N=4 vektorokat. Valaki, aki jártasabb az ilyen típusú feladatokban, el tudna látna egy kis útmutatással, hol a hiba, a gondolatmenetemben, vagy a megoldáséban? Köszi :)


2014. ápr. 25. 20:00
 1/4 iostream ***** válasza:
Nem írtál gondolatmenetet, csak hogy szerinted a példáid cáfolják az állítást. Írd le, hogy szerinted miért. Ettől vagy te is rájössz magadtól, vagy mi megtalájuk, hol hibázol.
2014. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

D-re rossz példát írtam le a füzetemből, bocsi :D

A jó példa, ami szerintem cáfolja a megoldókulcsot:

N=4 X(1;-1;1;3) (Lehetnek negatív számok is, előző részfeladatokban előfordultak.)


M=1; K=X(1)=1; Y(M)=Y(1)=1;

i=2: se a HA, sem a KÜL. HA feltételei nem teljesülnek

i=3: a KÜL. HA felt. teljesül:

X(i)=X(3)=1=K=1 -> M=M+1=2; Y(2)=3


nem is fejezem be a ciklust, látszik (hogy ha helyesen számoltam), hogy nem igaz, hogy akkor lesz M=1 az eljárás végén, ha a legnagyobb számból egyetlen van X-ben. (Vagy a választ értelmezem rosszul?)


A másik példát nem írnám le, látszik, hogy a 3 1-es miatt az elején M háromra fel fog menni 3-ra. Tehát az M értéke nem a maximális értékű számok darabszáma lesz.

2014. ápr. 26. 07:58
 3/4 anonim ***** válasza:
De i=4-nél a HA feltétel teljesül és ezért M=1 lesz az eljárás végére.
2014. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de béna vagyok :D köszönöm :D
2014. ápr. 28. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!