Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban egy kis matematikai...

C#-ban egy kis matematikai segítséget kérhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő probléma C#-ban merült fel.


Van nekem két pontom a képernyőn A1(200, 100) és A2(90, 70) koordinátákon.

Szükségem lenne nekem azokra a pontokra, amelyek a két pont által bezárt szakaszon

helyezkednek el. Ezen belül pedig egy kisebb szakaszra, bár ha az első szakasz megvan, akkor a második (kisebb) szakasz már gyerekjáték.


Na most megvan az egyenes egyenlet, normálvektor stb... és fel tudom az alapján írni

a képletet, de szeretném hinni, hogy van valamilyen erre a célra kitalált névtér

ami a segítségemre lehet, és szebb implementációt tud nekem varázsolni (meg egyébként is szívesen használnék hasonló névteret máskor is). Ha valaki ezt a feladatot meg tudja oldani anélkül, hogy natívan le kéne programozni a képleteket, azt arra kérem segítsen.


Találtam ilyen névtereket, hogy System.Math meg MathNet.Numerics meg hasonló, de nem tudok eligazodni rajtuk.

Ha kapnék egy működő példát a problémámra, akkor lenne egy fonál amit követve tovább tudnék haladni.


Türelmet köszönöm!



2014. ápr. 27. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Két pont nem zárhat be SZAKASZT, ugyanakkor végtelen sok olyan pont van, ami a két pontot összekötő szakaszon helyezkedik el.
2014. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 iostream ***** válasza:
Ami neked kell, az a [link] Azt nem tudom, hogy erre van-e C#-os implementáció.
2014. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
.Net-ben nincs olyan névtér ami matematikai dolgokkal foglalkozna (Math osztály csak "alapvető" dolgokkal foglalkozik). Az ilyen esetekben külön Library-t kell használni, pl amit írtál: MathNet.Numerics.
2014. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!