Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Textarea-ba való adatbáis...

LandiikaaAnonim kérdése:

Textarea-ba való adatbáis felhasználónév, üzenet beillesztése betöltésnél hogyan? A kód lentebb

Figyelt kérdés

private void OpenMessage() {

try {

String url = "jdbc:oracle:thin:@localhost:1521:XE";

cn = DriverManager.getConnection(url, "system", "1991");

st = cn.createStatement();

rs = st.executeQuery("Select *from chatmessage");

ResultSetMetaData rsMd = rs.getMetaData();

int Column = rsMd.getColumnCount();

while (rs.next()) {

Object[] file = new Object[Column];

for (int i = 0; i < Column; i++) {

file[i] = rs.getObject(i + 1);

// view.getpEntered().getTaMessage().setText((String) file[i]);

// if(view.getpEntered().getTaMessage() !=null){}


// String s = view.getpEntered().getTaMessage().getText();

// view.getpEntered().getTaMessage().setText(s+EnterUser+view.getpEntered().getTaSendMessage().getText()+"\n\n");


System.out.println(file[i]);

}


}

view.getpEntered().getTaMessage().updateUI();

} catch (Exception e) {

}

}


Probálom jól leírni a problémámat:) ez egy chet-es alkalmazás, amikor a user belépett akkor a chet eddigi üzenetei mind betöltésre kerülnek egy textareaba a fenti metódus alapján. Az a gondom hogy ha a file[i] object tartalmát kiiratom egy sout-al akkor helyesen kiírja, viszont ha berakom ugye a felületemre, akkor minden egyes felhasználónév, és az ő hozzá tartozó üzenetet felülírja a legutolsóval, tehát nem töltődik be az összes üzenet, csak az utolsó, azt szeretném megvalósítani, hogy a southoz hasonlóan végig kiírja, és csak egyszer kerüljön az areaba írás, és akkor így nem fogja felülírni, ne minden egyes elem hozzáadásnál, lényegében itt a kód helyesen működik de ezt a részét nem tudom hozzá írni.. és ugyan ez a metódus futna le egy gombnyomásra mikor a felhasználó egy másik felületen írna üzenetet, az átadná ennek a felületnek, és lényegében egy chet alkamazás válna lehetővé vele



2014. máj. 22. 13:39
 1/8 Tengor ***** válasza:
Fűzd össze a szövegeket egy változóba és a végén írd bele a mezőbe. Esetleg használd a mező hozzáfűző metódusát (ha van)
2014. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
konkrét kódot várnék:P annyi mindent próbáltam tényleg már zsong a fejem tőle kicsit abba is hagyom:D
2014. máj. 22. 13:46
 3/8 A kérdező kommentje:
értem logikáját annak amit írsz de azt se tudom megcsinálni :D
2014. máj. 22. 13:46
 4/8 Tengor ***** válasza:

Én meg egy szőke nagymellűt... persze a te konkrét kódod megérkezésére több esély van.

Ha megakarsz tanulni programozni, akkor próbáld megérteni, feldolgozni, amit írtam és aztán valósítsd meg!

Ha ez egy munka, aminek kész kell lennie, akkor nem te vagy a megfelelő személy, akinek ezt el kell végeznie. Biztosan találsz itt is v. a prog.hu-n is szakembert, aki megcsinálja megfelelő honoráriumért.

2014. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ha kicsit is értelnél a java nyelvez akkor belátnád, hogy eme kódrészlet is bőven elég a kérdésem megválaszolásához, és nem kell az egész Control osztály ahol már az elején eltévednél mert fele annyira nem értesz az egész programnyelvhez mint én, hebegsz- habogsz itt összefűzésről de lényegében sejtelmed sincs arról valójában mi is lehet a kérdésem, de azért hozzáírtál vmit mondván te paraszt hát nem látod így kéne.. ha nem tudsz értelmes választ adni hozzá se szólj
2014. máj. 22. 14:03
 6/8 Tengor ***** válasza:

Mókás amit írsz. "ha kicsit is értenél a programozáshoz, akkor belátnád, ahogy a fenti leírásom tökéletesen elegendő a problémád megoldásához"

De hogy ne sírjon a szád, hogy nem kapsz kódot:

[link]

2014. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"azt szeretném megvalósítani, hogy a southoz hasonlóan végig kiírja, és csak egyszer kerüljön az areaba írás"


Tengor teljesen jót írt.


Nem szívesen ugatok közbe, de kettőtök közül inkább Tengor ért a Java-hoz. Lásd: egyrészt nem ő kérdezett, másrészt még egy összefűzést sem tudsz kivitelezni, amihez csak egy operátort kell ismerni (lásd alább). Igazat adok Tengornak, ha ilyen alapdolgok nem mennek, akkor adatbázisozás helyett érdemesebb lenne a HelloWorld.java-tól újrakezdeni.


<kód>

String szöveg = "";

for(String sor : összefűzendőSoraid) {

szöveg += sor + "\n";

}

textarea.setText(szöveg);

</kód>


Persze ez egy ronda megoldás, szebb lenne StringBuilder-t használni.

2014. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

K#rva nagy Java szaki lehetsz, ha összefűzni sem tudsz két stringet, LoL. :D

Ez van amikor valaki youtuberól tanul programozni és rögtön cset programot akar írni, de fingja nincs se a nyelvről se a programozásról úgy általában.

2014. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!