Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet könnyen megtanuln...

Hogyan lehet könnyen megtanulni Scriptelni?

Figyelt kérdés

Nagyon megszeretnék tanulni, próbálkozok is, de a másik az, hogy van nagyon sok fajta program (pl. : C++, C#, MonoDevelop-Unityhez-Most ezt próbálgatom, xna és még sok más) ezek miben térnek el egymástól? Melyiket ajánljátok játék íráshoz, ill Játék Scripteléshez?

Elnézést a sok kérdésért.-Köszi a válaszokat előre is.



#krumpli #C++ #Visual C# #scriptelés #MonoDevelop #Scriptelés tanulás #EASY Script tanulás
2014. aug. 5. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál egyik sem script nyelv. PHP, Python, bash, lua, ezek script nyelvek.

Amíg programozni se tudsz, ne a játékkészítés legyen a célod, mert gyorsan fel fogod adni. Először csinálj pl. egy jegyzettömbszerű szövegszerkesztőt, mentés, betöltés funkcióval. Ehhez használhatod pl. a Visual Studio-t, amit ingyen letölthetsz. C# nyelven kell írnod a programot, úgyhogy ilyen doksit kell keress.


Sok sikert!

2014. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért ne C#-el kezdjen már, mert attól mindjárt elmegy a kedve. Python ideális játékfejlesztéshez indie méretekben, szóval kezdőnek azt ajánlanám, nem kell hozzá semmi public static void main(Sting[] args){} és main osztály, meg System.out.println(), mint pl. Javaban, hogy fusson a HelloWorld, csak egy print.
2014. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! töltöm is Visual Studiot
2014. aug. 5. 17:00
 4/8 A kérdező kommentje:
DE még arra kíváncsi vagyok, hogy mennyire térnek el/mennyivel nehezebb pl a PHP, mint a lua?
2014. aug. 5. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szépen sorjában így lenne illő haladnod:


- Mi az a programozás, mire jó, miért jöttek létre a számítógépek?

- Tanulsz egy kis algoritmizálást, hogy pszeudokódban hogyan lehet megírni egyszerűbb programokat, megtanulsz egy-két vezérlési szerkezetet (ez ahhoz kell, hogy segítse a programozói gondolkodás kialakulását)

- Elsajátítod az egyszerűbb adatszerkezetek elvi működését (tömb, láncolt lista, verem, sor, hash tábla stb.)

- Választasz egy programozási nyelvet

- Hello World

- Kifejezések, utasítások

- Változók

- Egyszerű beolvasás konzolról

- Vezérlési szerkezetek

- Előre megírt függvények használata


Most tartunk ott, hogy meg tudsz írni egy "gondoltam egy számot, találd ki" játékot


- Függvények, eljárások írása

- Karakter/stringkezelés

- Fájlkezelés (szöveges és bináris)


Már meg tudsz írni egy Legyen Ön is Milliomost konzolosan


- OOP alapelvek megismerése

- Eseményvezérelt programozás, egyszerű ablakos szoftverek készítése

- XML, JSON állományok létrehozása és feldolgozása

- Egy RDBMS rendszer megismerése (pl. MySQL, Microsoft SQL Server, Oracle...)

- Több szálon futó programok, párhuzamosítás

- Hálózati alapismeretek elsajátítása, főleg TCP és UDP

- Hálózaton kommunikáló programok írása


Már mehet a felhasználóbarát ablakos kvízjáték hálózaton multiplayerben


- Matematikai ismeretek elsajátítása, vektorok, mátrixok, koordinátageometria, koordinátatranszformációk mátrixokkal

- Számítógépi grafikai ismeretek, hogyan rajzol ki a gép egy pontot, vonalat, görbét, Window to Viewport transzformáció, 3D-s objektum leképezése 2D síkra, stb.

- DirectX vagy OpenGL közül választasz egyet

- Megpróbálod alkalmazni a grafikai ismereteidet

- Felhasználói interakció kezelése

- Textúrázás


És, már mehet a már immáron grafikus kártyát kihasználó multiplayer Pong vagy valami platformjáték


- Egyszerűbb 3D-s objektumok rajzolása, animálása

- Összetettebb 3D-s világ létrehozása

- Megpróbálsz megírni egy egyszerűbb grafikus motort (hogy lásd a lelki világát mondjuk a CryEngine-nek)


És már meg tudsz írni elméletben egy WoW-ot (csak épp egyedül kevés vagy hozzá).


Üdv, egy másodéves programtervező infós hallgató.

2014. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fogadd a legnagyobb köszönetet, amit a Gyakorikerdesek.hu-n lehet kapni!:D

Még megkérdezném, hogy ugye másodéves éves hallgató vagy és te az előbbi listában hova tennéd magad?

És még egy személyes kérdés, hogy hova fogsz/szeretnél elhelyezkedni, ha kijártad sikerrel?

2014. aug. 6. 00:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Miután az egyetemen minden finomságból kaptam, írtam már hálózaton kommunikáló Scrabble játékot (ennek köszönhetően lett meg a háló aláírásom), csináltam OpenGL-lel rajzolt forgó kockát, írtam mesterséges intelligencián alapuló 8 királynő/Kennedy teszt megoldót, stb. Nekem olyan dolgok, mint az OOP, a mindennapi életem része.
2014. aug. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Izgalmasan hangzik:D - És hol akarsz elhelyeszkedni ill. hol fogsz el helyezkedni
2014. aug. 6. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!