Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik egyetemen érdemes...

Melyik egyetemen érdemes programtervező informatikus szakot választani?

Figyelt kérdés

Nézegettem a felvételi ponthatárokat, és nagyon különbözőek. Szegedre elég csak 265 pont, míg például Miskolcon vagy Nyíregyházán 380 pont felett van a felvételi ponthatár.

A ponthatár az egyetem minőségét is tükrözi? Melyik egyetemet érdemes választani ahhoz hogy a jövőben ne legyen problémám a munkavállalással?



2014. szept. 21. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem robotmunkát akarsz végezni, akkor még csak az egyetem sem feltétel, normális helyeken a tudást nézik, nem a papírt.
2014. szept. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontnak semmi köze a minőségnek.


Igaz, hogy szegedi egyetem mindenkit felvesz, de maradj bent hatudsz. Olyan 300-400 fővel startol az újonnan felvettek, de 1év alatt kiszóródik a harmada. Harmadévesek tisztán maradtunk 80an. Persze a harmadéves kurzuson vagyunk 150en, mivel vannak halasztók/bukottak stb.


Két elit programozói egyetem az ELTE és a Szegedi.

ELTÉn a matek, Szegeden a informatikai tárgyak kemények.

2014. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az egyetem számomra alapvető dolog, a kérdés csak az, melyiket érdemesebb választani ? :|
2014. szept. 21. 00:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Erről én is halottam hogy sokan kiesnek. Bár ilyen ponthatár mellett ez nem is csoda. Esetleg valamit tudnál írni az egyetemről? Mit tanultál középiskolába előtte? (Mennyire tanultad az infót?) Mennyire tartod nehéznek az egyetemet?
2014. szept. 21. 00:38
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem is azt írtam, hogy ne menj egyetemre, de ha azt feltételezed, hogy akkor majd biztos állásod lesz, akkor rosszul gondolod, egyetem mellett rengeteget kell tanulnod, és gyakorolnod ahhoz, hogy legyen esélyed normális helyre kerülni, és ott megmaradni.
2014. szept. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ELTE vagy Szeged, ezek közül válassz, tényleg ez jelenleg a két legjobb proginfes hely itthon.

Az ELTE-n elég sok matekos tárgy van, sok elmélettel, az SZTE talán picit "könnyebb", de mind a két helyen a 300 új hallgatóból kevesebb, mint 60-70 fő az aki időben végez és több, mint a fele szép lassan kiszóródik.


Cserébe egy ilyen diplomával már elég jó úton indulsz, ha mellette tényleg gyakorolsz otthon, akkor elég jó cégekhez lehet bekerülni.

2014. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!