Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Alapszintű programozás megtanu...

Alapszintű programozás megtanulásában kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni egy alap szinten programozni, főleg weblapok fejlesztésével tevékenykednék.


Jelenleg egy blogger blogom van (egyelőre még csak készülőben van, az első bejegyzésez pedig még gyűjtő munkát végzek) és ezt majd később szeretném lecserélni vagy fejleszteni (már amennyire lehet).


A Sablon menüpontban van olyan, hogy HTML-kód szerkesztése illetve (ha rákattintunk a Személyre szabás gombra) akkor Stíluslap (CSS) hozzáadása.

Ha jól tudom ez a kettő egy programnyelv tehát gondolom ezeket kellene megtanulni, hogy nagyobb uralmam legyen a blog fölött.

De hogyan? Angolul nem tudok (6.osztályos vagyok, 1-2-es angolból:P nem is próbálkozom már, nyugdíjba ment a régi tanárunk és egy fzskalapot kaptunk) így magyarul lenne a legjobb.



2014. okt. 9. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Sem a HTML, sem a CSS nem programnyelvek. :)


Hogyan tanulhatnád? Például nem gáz egyáltalán beírni a Google-be, hogy "HTML oktatóanyag".


Amúgy a Blogger sablon szerkesztése picit túlmutat a HTML-en, ott ismerni kell majd a Blogger saját elemeit és változóit, amiket a kódban használ.

2014. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Látod? Pont ezért kérdeztem, mert én a HTML-re eddig rögtön rávágtam, a programnyelv kifejezést :D

Illetve hiába írok be bármit nem fogom ismerni a frisseségét. Nem mindegy, hogy 1990-es vagy 2010-es az adott dolog


Erről mit gondolsz?

[link]

2014. okt. 9. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Először feküdj rá az angolra. Nem a tanárnak kell megtanulnia helyetted. Csak rajtad múlik hogy elsajátítod-e vagy sem. Az angolt nem fogod tudni megkerülni.
2014. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A lényeg, ez legyen a sorrend:


1) Google kereső

2) Angol

3) HTML5 (ha 5, akkor már elég friss lesz)

4) CSS

5) JavaScript

6) PHP (esetleg Python???)

7) Java

2014. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy kell az angol, meg is fogom tanulni, de nem ez volt a kérdés, 2-es.
2014. okt. 9. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a pdf fájlt. Magyar nyelvű html5+css3 összefoglaló:


[link]

2014. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os, köszi a linket :)


Közben csináltam egy pár perces munkát, a tartalma csak azért ez, mert ez jutott eszembe először :)

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Rendszergazda/Asztal/Marci/azelsohtmldokumentumom.html

2014. okt. 9. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:
hát ebből sokat nem látunk..
2014. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés szerint alapszintű programozás megtanulásához kértél segítséget. Ehhez kell az angol, de most azért módosítanék a listámon.


1) Google

2) Angol

3) Számítástechnika - Hálózatok és internet

4) HTML5

5) CSS

6) JavaScript

7) PHP

8) Java


Képzeld, én képes voltam értelmezni a kérdést. Értem én hogy még csak hatodikos vagy, de de.

2014. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!