Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet megírni ezt a...

Hogyan lehet megírni ezt a programot c++ nyelvben?

Figyelt kérdés
Két egész számot kell elosztani úgy, hogy int változót használunk, és a tizedeseket is kiírja. Még nagyon kezdő vagyok ebben. Sokat gondolkoztam ezen, hogy a maradékos osztást is be kellene vinni stb. de nem tudtam megoldani. Ha valaki tudja megkérem segítsen!
2014. okt. 13. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretném megoldani helyetted a házi feladatodat, így inkább irányt próbálok mutatni:

Vezess le egy osztást papíron. Egy adott lépésnél hogyan számolod ki a maradékot? Ugyanígy megteheted kódban is.

Törd rajta egy kicsit a fejed; nem illik csak így feladni, pláne, hogy nem is egy bonyolult feladat.


Think simple.

2014. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az algoritmus konyha nyelven. Maradékos osztásra használhatod a % operátort is. A kód tartalmaz egy pontosság változót is, hogy nem csináljunk végtelen ciklust irracionális számok esetén.


int szam, oszto, pontossag = 0


bekér szam, oszto


int egesz = szam / oszto // Maradékos osztás

szam = (szam - egesz * oszto) * 10 // Maradékképzés


kiír egesz

kiír ","


amíg (szam != 0 és pontossag < 10)

egesz = szam / oszto

  szam = (szam - egesz * oszto) * 10


kiír egesz


pontossag = pontossag + 1

2014. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 14. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!