Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban való megvalósítására...

C#-ban való megvalósítására segítséget kérnék?!

Figyelt kérdés
Egy olyan programot kéne megvalósítanom amelyben egy előre tárolt fájlban közmondások vannak abból random szerűen kiválasztok 1-et és azt úgy jelenítem meg hogy minden betű helyén egy "_" karakter van. Tippben csak MSH-t tippelhetek. És ha találok akkor ahányszor benne van annyiszor "X" összeget kap a játékos. A legnagyobb problémám a karakterek átalakításával van. a random részét megtudom oldalni. csak azt nem hogy a Vonalakat írja ki.

2014. okt. 27. 12:19
 1/8 Tengor ***** válasza:
Akkor linkeld be, hogy eddig hol tartasz!
2014. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát oszt mi a gond?

Eltárolod egy változóba a közmondást.

Végigmész ezen a változón és mindenhol ahol nem szóköz, vessző, pont, kötőjel, stb. van ott a képernyőre _-t írsz, egyébként meg az eredeti karaktert.

2014. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Fentebb vannak metósudok amivel beolvasom a file-t. Most a fő problémám hogy hoygan csináljam meg hogy a megfelelő helyre "_" kerüljön. meg fogok rajta alakítani hogy ne ilyen csúnyán nézzen ki csak először szeretném ha jól működne

2014. okt. 27. 13:22
 4/8 Tengor ***** válasza:
Menj végig a megfejtendőn és a vonalasba másold át a következők szerint a megfejtendő karaktereit: ha a vizsgált karakter 'a' és 'z' vagy 'A' és 'Z' között van, akkor _ menjen bele, különben pedig a vizsgált karakter (írásjelek, szóközök, számok)
2014. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elméletben én is tudom, csak most nagyon nem ugrik be ezt hogyan is kéne megvalósítani...
2014. okt. 27. 13:34
 6/8 Tengor ***** válasza:
A for ciklus nincs meg v. az <= jel?
2014. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

???

Egy ciklus, benne egy elágazás.

Tényleg nem értem mi a gond.

2014. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést! Komolyan! Sikerült! Korábban is így csináltam de akkor elnézhettem valamit és azért nem működhetett. De köszönök minden választ!
2014. okt. 27. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!