Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt lehet TOTÁL...

Mennyi idő alatt lehet TOTÁL nulláról megtanulni programozni, mondjuk C++ nyelven úgy, hogy az érjen is valamit?

Figyelt kérdés

A totál nullát úgy értem, hogy a programozásról maximum annyit tudok mi az az integer és a float (mármint mit jelentenek, gyakorlati használatukat nem vágom). Python-ban tudok valami egészen minimális összeadás kivonás maradék stb számítást végezni.


Alapvetően nem vagyok egy hülye gyerek, van szorgalmam és könnyen tanulok meg dolgokat, csak elszúrtam az életem és rossz szakon tanultam tovább (ELTE biológia msc végzettségem van). És Kilátástalannak érzem az életem.


Ezért sírva könyörgök az általam sokra becsült, ezt olvasó programozó szakembereknek, árulják el mennyi esélyem van megtanulni a nyelvet annyira, hogy a legalapvetőbb, alulfizetettebb de ezzel kapcsolatos pozíciót betudjam tölteni akárhol (mert ez is többet fizetne mint a végzettségemmel bármi). Valamint mivel érdemes kezdeni? Esetleg egy ajánlott irodalom is jól jönne. Angol nem akadály, felső fokon beszélem.



#C++ #C++ kezdőknek #C++ tanulása #C++ tanulása önállóan
2014. nov. 17. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Rossz hírem van, kedves vándor!

Ahány válaszoló, annyiféle választ fogsz kapni erre a kérédésedre, s várhatóan parázs vitákat is szülni fog majd.


A C++ kezdésnek nem kifejezetten ideális választás, pláne, amennyiben ennyire rossznak érzed az esélyeidet. Egyrészt egy nehezebben átlátható nyelv, mint modernebb, magasabb szintű társai, másrészt messze nincs rá akkora kereslet, mint C#, vagy Java fejlesztőkre.


Ahogyan időm engedi, nagyon szívesen segítek neked elkalandozni a Java világában, ha felkeresel privátban (viszonylag gyorsan tanulhatsz sokat Werner Zsolt Java Gyorstalpaló című művéből egyébként).


Hogy az alapvető kérdésedre is válaszoljak, a helyzet az, hogy embere válogatja, kinek mennyi idő. Alulfizetett helyekre, megalkuvásképpen való jelentkezést nem javaslom, mert 99% eséllyel inkompetens kollégák közé kerülsz, ami elveszi az esélyedet arra, hogy valaha is érdemben fejlődni tudj, és egyszer normális munkahelyen, normális fizetésért dolgozhass.

2014. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A C++ inkább szakértő barát. Szóval nem annyira kezdőnek való. Akik C++-t tanultak általában C-vel kezdtek, de el lehet ettől térni. Képesség függő az egész minimum fél évet vagy egy évet mondanék, és akkor alapszinten vagy ha sikerül. Ha biztos ezzel akarsz kezdeni, akkor ez elég összeszedett: Bjarne Stroustrup: A Tour of C++
2014. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 SimkoL ***** válasza:
84%
Ha már van egy biológus diplomád és 0-ról kezdenél akkor inkább F#. [link] Összekapcsolható az eddig megszerzett tudásod a programozással és igen feljövőben van. [link]
2014. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Némileg bíztató amit eddig írtatok. Nekem normális fizetés bármi, ami jelenlegi 173000 bruttómnál több (biológus, tudományos segédmunkatárs). Azért a C++-ra gondoltam mert úgy tudtam ez a legpiacképesebb nyelv. Ezek szerint JAVA-t érdemesebb megtanulni?
2014. nov. 17. 11:04
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

> Azért a C++-ra gondoltam mert úgy tudtam ez a legpiacképesebb nyelv. Ezek szerint JAVA-t érdemesebb megtanulni?


Piaci szinten nehéz egy nyelvet megítélni. A C++ a rendszerfejlesztők, kutató mérnökök nyelve, egyértelműen kevesebb állást találsz, azonban az igazán jó C++ szakemberek is kevesen vannak hozzá, így az átlag fizetésük is több.


A Java általánosabb nyelv, több állás jut, több fejlesztőre. Java tudással, minimális képzéssel is el tudsz helyezkedni és emberhez méltó bért kapsz érte, azaz megszűnik a kilátástalanság.


Személy szerint Neked kedves kérdező a teszter szakmát ajánlanám.

Akár 1 év alatt szerezhetsz hozzá kellő tudást és képesítést, és bármelyik multinál találsz magadnak egy kedvező fizetési beosztást. Mivel a tesztelő gyakorlatilag egy specializált fejlesztő, így van perspektívád, pár év alatt feljebb léphetsz fejlesztői pozícióba. Talán ezzel tudsz a legkönnyebben kitörni. Vagy kimész külföldre mint minden 10. dolgozó magyar.

2014. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%
Hubanyek, holnap ZH? :)
2014. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Kérdező!


Hogy haladsz a programozás tanulással?

2015. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Tudom közhely lesz amit mondok, de azért leírom:

Az egész csak motiváltság/elszántság kérdése + idő ez úgy értve fordítottan arányos, hogy minél motiváltabb vagy és csinálod annál kevesebb idő kell ahhoz, hogy megtanuld.

Másrészt a mai lehetőségekkel (internet: ncore, youtube, szakirodalmak stb.) a határ a csillagos ég rengeteg szakirodalmat, tankönyvet találst, ami segít neked.

Remélem tudtam segítni, és itt egy rövid videó, ami adhat motivációt a kedéshez : https://www.youtube.com/watch?v=6Lw0sgIL7Os

2016. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kumar2 válasza:

Szerintem tényleg csak elhatározás és rengeteg gyakorlás kérdése. El kell kezdeni feladatokat megoldani és rá fogsz érezni az ízére.

Találtam egy izgalmasabb cikket a témában, szerintem te is olvass bele:


[link]

2017. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Sikerult megtanulnod programozni? Vagy biologus maradtal?
2017. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!