Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal-háromszög algoritmusát...

Pascal-háromszög algoritmusát megírta valaki Free Pascal-ban? Viszonylag sokszor szóba került itt is de nem találom és neten sem.

Figyelt kérdés
google-vel sem találtam meg magát az algoritmust sem, csak valami angol oldalon, de nem igazán volt használható. Maga a Pascal háromszög algoritmusa érdekelne és egy eljárás ami mindig lép egyet előre, az elveknek megfelelően módosítja a Pascal háromszög sorait. Nem házinak kell, csak foglalkoztat a dolog. :-) Egyenlőre azonban magát a szerkezetét nem értem.

2015. jan. 12. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem több magyar találat is kijön, ahol az algoritmust írják le.

[link]

2015. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Maga a Pascal háromszög változóként definiálva és feltöltve miként nézne ki? Amit én találtam ott mátrixos megoldásra hivatkoznak de Pascal-ban nem lehet olyat csinálni, hogy első sorban mátrixnak csak egy tagja van, másodikban már kettő...
2015. jan. 12. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:

A mátrixos megoldást akkor úgy old meg, hogy mindenhova ahova nem kerül szám, 0-t írsz.


1 0 0 0 0

1 1 0 0 0

1 2 1 0 0

1 3 3 1 0

1 4 6 4 1


Így már el lehet rendezni egy 2-dimenziós mátrixban. Egyébként bármelyik tag kiszámítható egy viszonylag egyszerű képlettel, úgyhogy nem biztos hogy érdemes eltárolni.

2015. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SimkoL ***** válasza:
Ha biztos nem házi :) [link]
2015. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. :-)

Biztos hogy nem házinak kellett, nem vagyok már iskolás. :-)

2015. jan. 12. 21:05
 6/7 SimkoL ***** válasza:
Én is több mint harminc éve érettségiztem, így nekem is utána kellett olvasnom - vagy lehet, hogy akkor még nem is tanultuk ? :)
2015. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én sem tanultam anno az iskolában ('90-es évek), valamint mivel nem vagyok olyan jó matekból, megírni se igazán sikerült volna vagy maximum csak napok alatt. :-)

Nem tudom miért érdekelnek az ilyen dolgok, de most hogy nem kell kötelező jelleggel a matekkal foglalkozni, bizonyos dolgok foglalkoztatnak, anno meg fizikai fájdalmat éreztem matek tanuláskor. :D

2015. jan. 12. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!