Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az assembly volt a legelső...

Az assembly volt a legelső nyelv, és használják még, érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
Melyik nyelvhez hasonlít? Ebben írták a vírusokat is? Mennyi idő alatt lehetne megtanulni, (már ha érdemes)?
2010. márc. 13. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nyelvhez sem tudnám érdemileg hasonlítani, átkozottul sokáig tart megtanulni, ugyanis memóriacímekkel kell operálni benne. Nem csak vírusokat írtak/nak benne, pl operációs rendszerek kernel részéi, vagy pl vírusírtókat is írnak benne -most ez ugrott be elsőre-

mivel nagyon gépközeli nyelv, ezért átkozottul gyors.


Érdemesnek érdemes minden nyelvet megtanulni, de ez igazából nagyon magas szintű gondolkodást igényel. Szóval egy hello world, vagy egy zenelejátszó vagy egy szövegszerkesztő miatt tök felesleges megtanulni, az sokkal egyszerűbb bármelyik nyelvben.

2010. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ...és a vírusok most milyen nyelven íródnak? Ha egy vírusirtót szeretnék írni, azt ugyanolyan nyelven kell mint amiben a vírus íródott?
2010. márc. 13. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A vírusok nagy része assembly-ben íródik, az irtókat nem tudom milyen nyelven, de szerintem azokat nem, de magasabb szintű programozási nyelvekbe is lehet beilleszteni assembly-t.

Olyan helyekre használják, ahol kis helyre van szükség, és gyors futásra, vírusok, matematikai programok, vagy olyan programrészletek, amik sokszor futnak le, például a Quake-ben is volt egy rész assemblyben írva, ami sokszor fut le egy másodperc alatt, vírusok, PIC, hardverközeli programok. ASM-el mindent meg lehet csinálni, amit egy magas szintű programozási nyelvvel, esetleg sokkal bonyolultabban.

Kevés utasítás van, úgyhogy csak az utasításokat megtanulni könnyű, de a programokat megérteni már sokkal nehezebb, ha meg akarod tanulni akkor ezt javaslom kezdésnek:

[link]

2010. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem az oldalt, nagyon tetszik, szerintem neki vágok. Ha jól értem akkor ez a nyelv a programozás világában egy nagyon fontos kiemelkedő magas szintű nyelvnek számít?
2010. márc. 13. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Éppen hogy alacsony szintűnek. Gépközelséget kell nézni. Minél közelebb van a számítógép gondolkodásához a nyelv, annál alacsonyabb szintű. Minél közelebb az emberihez, annál magasabb ^
2010. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fontosnak fontos, se nem magas szintű, se nem egyszerű.

Nem tudom, hogy te mennyire vagy otthon a programozás világában, de ha most kezded fordulj meg! :D Nem ezzel kell kezdeni, arra ott van a Pascal vagy a C++. Majd ha azokat vágod 100%-ban, akkor kóstolgasd az Assemblyt. Mellesleg a komoly programokat nem ebben írják. Ez csak 1-2 specifikus esetben (vírus-vírusírtó) használják, de még ott se a program teljes hosszában. Tehát ha programozgatni szeretnél ez a lehető legrosszabb választás, mert igaz gyors, de nagyon bonyolult.

2010. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat. Most még csak ismerkedek a programozással, eddig csak html, css-ben csinálgatok oldalakat + egy kis php + javascript alapok. Tetszik a webszerkesztés de szeretnék komolyabb programokat írni. A következő szerintem a C++ lesz, de igazából egy komoly vírusirtó progit szeretnék csinálni, ami hasonló képpen viselkedik mint egy vírus, csak épp az ellenkezőjét váltja ki a rendszerben. A cél az lenne hogy automatikusan felkutassa, és hatástalanítsa a vírusokat akár folyamatosan, vagy bizonyos időközönként ismétlődve a háttérben a lehető legminimálisabb cpu igénybe vétellel. Ezért érdekel hogy milyen nyelven íródnak a vírusok hogy tisztában legyek vele, vagy hogy esetleg milyen nyelveken íródhatnak mostanában a vírusok.
2010. márc. 14. 11:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálad sokkal okosabb emberek, és sokkal több ember foglalkozik vírus írokkal, de ők se igen tudnak valami jót csinálni.

Ilyenhez tényleg sok tudás kell.

2010. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először én is inkább a C++ -t ajánlom, az is még alacsony szintű, és viszonylag gyors. A vírusirtó írásáig még sokat kell, hogy tanulj, de nem akarom elvenni a kedvedet, ha eleget tanulsz, sok ilyen témát nézel, akkor sikerülhet, ha már elég jól megtanultad a C++ t itt esetleg találhatsz hozzá kódokat, amiket átnézhetsz, mielőtt nekivágsz (az oldal alján Complete Applications):

[link]


Van fent egy anti-vírus program is, az talán segítségedre lehet, bár nem néztem, nem hiszem, hogy olyan profi lehet, kiindulásnak jó.

2010. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!