Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legnehezebben megtanu...

Melyik a legnehezebben megtanulható modern nyelv, melyik legkönnyebben, és általánosan melyik a leghatékonyabb "teljesítményileg"?

Figyelt kérdés
2015. szept. 28. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

nem tudom mit takarna a modern nyelv, de azért leírom, hát ha jó:


"Melyik a legnehezebben megtanulható modern nyelv"


Malbolge


"melyik legkönnyebben"


tipp: python


"általánosan melyik a leghatékonyabb "teljesítményileg""


erre inkább nem válaszolok



de amúgy és értelmetlen a kérdés, mert lehet hogy valaki jobban érti a c/c++ szintaktikát, de a pythontól meg felfordul

2015. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én pl.

C++, JAVA fan vagyok, de Python-tól falnak megyek. :)


De ez is olyan, hogy ha nagyon kell, akkor használom.

2015. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

@ legnehezebben megtanulható modern nyelv


Kinek mi. Ha nagyon durvulni akarunk akkor:

[link]


Megj:

Aki ezt kifejlesztette, annak elgurult a gyógyszere. Van még ilyen fájdalmas pién célzatú nyelv:

[link]


@ melyik legkönnyebben


Kinek mi.


@ általánosan melyik a leghatékonyabb "teljesítményileg"


Hát, inkább ez a bonyolultságától függ. Itt inkább a futási időt kell nézni.

Az elfogadható ha Ordo n, n*log(n) vagy n^2 futási idejű. Még határeset a Ordo n^3 is.

De azért egy Ordo 2^n-re vagy n!-s futási idővel azért leperegne pár generáció, míg kiköpi az eredményt.


Pl. egy Comodor-64 ami mondjuk 1MFlops számításkapacitással rendelkezik és egy mai VGA-t ami 5TFlops-os (mondjuk).


Vegyünk egy input adatot ami X méretű, és a fenti eszközök pontra 1 nap alatt végzik el az adott futásidejű algoritmussal a feladatot.


Tehát n*log(n)-es algoritmussal a Comodor [2,75GB] adatot tudna feldolgozni, míg a VGA [8.1*10^15 Byte] adatot. Jó nagy a különbség. Ami értetődő is, mert a VGA sokkalta gyorsabb.


DE! Egy n! futásidejű algoritmussal a Comodor 1 nap alatt csak [14 Byte] adattal tud elbánni, míg a VGA [19 Byte]-al. Hoppá. Majdnem ugyanannyi.

2015. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a C# és a Javát ajánlom az egyszerűsége miatt, de inkább c#, teljesítmény miatt;
2015. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Modern nyelv alatt azt értettem, hogy nagyobb körben használandó és mai nap is fejlődésben lévő. Tehát ide nem értendő bele a brainfuck és hasonló bohóckodások.
2015. szept. 28. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Modern nyelv. Olyan nincs. Inkább generációk.


1. Generáció: Bináris, gépi nyelv, C/C++ pl. erre fordul

2. Generáció: Assembly (gépi kód szimbolikus formája)

3. Generáció: C, C++, Java, PHP, Python, stb. (komplexebb szintaktikával rendelkező, könnyen olvasható)

4. Generáció: C#, Delphi (grafikus felülettel rendelkeznek, kódgenerátorok)


Mindegyik generációnak megvan a maga előnye ill. hátránya. De ha az érdekel, melyiket használják leginkább, akkor itt egy lista:

[link]

2015. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A való életben használt legnehezebb nyelvek az assembly nyelvek. Mellettük szól a hatékonyság, mert egy felsőbb szintű nyelv sosem lehet olyan hatékony, mint egy assembly nyelv.

A legkönnyebb nyelv egyénfüggő. Általában a Pythont, a Javát és a C#-ot szokták javasolni, de nem biztos, hogy tetszik a Python szintaktikája, vagy az, hogy az első valahány Java és C# programba sok olyat kell leírni, amit csak később ért meg.

2015. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nyilván egy eléggé szubjektív kérdés, ezért a következő pár sor (erősen?) szubjektív választ fog tartalmazni.


Legnehezebben megtanulható: az általam kipróbált nyelvek közül én eddig a Mathematicát tartom a legnehezebben megtanulhatónak. Egyszerűen teljesen más szemléletet kíván, mint a legtöbb népszerű programnyelv és sok benne az operátor. Mondhatni nem egy igazán kifejező nyelv. Ráadásul kevesen használják, ezért nehéz hozzá anyagokat találni.


Legkönnyebben megtanulható: szerintem a C az egyik legföldhözragadtabb nyelv. A python3 is nagyon egyszerű, mert tömör és gyakorlatilag tanításra tervezték. A Java-ban meg a C#-ban azt nem szeretem, hogy az első óra gyakorlatilag úgy kezdődik, hogy "van ez a public class Main meg a String[] args, ezekkel ne foglalkozzatok, majd a 10. óra után fogjuk venni őket".


Leghatékonyabb nyelv: ha nem vesszük figyelembe az assembly-t, akkor C/C++, mert gépi kódra fordul és a modern fordítók gyakorlatilag szénné optimalizálják a kódodat. Persze manapság a gyakorlatban a Java meg a C# programok szinte ugyanolyan gyorsak, és elég nehéz olyan teszteket összetákolni, amire egy C++ program érzékelhetően gyorsabban fut le.

2015. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!