Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek melyik a legjobban...

Szerintetek melyik a legjobban összerakott programnyelv, ami legjobban kiszolgálja a programozót, a modern paradigmákat és a leglogikusabb?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes kérdés.


Ugyanis mindenkinek az a legjobban összerakott és leglogikusabb programnyelv, amelyet a legtöbbet használ, és mindig azt használja, ha egy probléma elé kerül.

2015. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül ... pl ha sok nyelvet ismersz és nem olyan területen dolgozol, ahol a kedvencedet használhatod.


Pl múltkor voltam egy java-s előadáson ahol egy 10 éve java-ban programozó csávó szidta a java-t, hogy mennyire le van maradva más nyelvekhez képest és hogy az oracle mennyire hanyagolja.


Nekem pl. a C# a kedvencem, de C++-ban többet programozok, mert a munkámban a kódsebesség jobban számít.

2015. okt. 22. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem a Java szolgál ki a legjobban. Mindent tud, ami nekem kell, és számomra logikus a felépítése, pont ezt szeretem benne.
2015. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más, más-más oknál fogva. Így tehát személyes véleményem szerint C++.
2015. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SimkoL ***** válasza:
Mivel én csak Windows alatt programozgatok a Delphi, abból is a 7-es. Egyetlen hatalmas hátránya van, hogy az XE.. sorozat nagyon drága.
2015. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"a legjobban összerakott programnyelv"

C++ (Hobby játékprogramozóként mondom), végül is a C és C++ szinte etalonná vált, hisz ezekhez mérik mindig, hogy mi az ami "eltér" a logikustól és mi az ami nem.


"ami legjobban kiszolgálja a programozót"

PHP (PHP fejlesztőként mondom), soroljam?

Nem kell változó típust definiálni (de adott a lehetőség),

nem kötelező objektum orientáltan fejleszteni (de adott a lehetőség),

nem kell törődni a memóriakezeléssel (de, ha akarod törődhetsz),

multiplatform,

rengeteg beépített hasznos funkció


"a modern paradigmákat"

Javascript - jQuery... noha a javascript egy szimpla scriptnyelv, a jQuery már azért súrolja a határt, ahol átléphet önálló kódnyelvvé. A jQuery teljesen modern paradigmákat követ véleményem szerint. Gyors, egyszerű, sallangmentes, kreativitásra ösztönöz.


Ehhez hozzá lehet csapni, hogy megjelent a WebGL, amely ugyan még csak maximum érdekességként kezelhető, ám 3D-s környezetnek köszönhetően a reklám, animációk és a játékok világa felé nyitja meg a böngészőket és ezzel együtt a js-jq felhasználási területét is kibővíti.


"a leglogikusabb"

Minden programkód logikus, a programozó az maximum, aki nem logikus, ezért ver szét három billentyűzetet, mert nem érti, hogy miért nem lehet egy char típusú változót négyzetre emelni, amikor annak értéke 2... Ilyen hü..ék a gépek!


---


Ahogy középiskolában az infó tanárom mondta: 'Minden program annyit tud, mint a fejlesztője!'

2015. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

:-)


Szóval utánnam mások is leírták ugyanazt, amit én..., csak mivel én vagyok az Igaz Mondó, ezért engem gyorsan lepontoztak, mert szimpatikus gyerek vagyok... :-)


Aki lepontozott az olvassa már el az első hozzászólást, utánna a 4-est meg az 5-öst... :-)

2015. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már a kérdés is egy jó nagy marhaság, mert ha desktop, akkor delphi, ha ARM, akkor java, ha szövegfeldolgozás akkor perl, ha meg hardver bizgetés akkor C.
2016. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!