Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozást hogyan, mivel...

Programozást hogyan, mivel érdemes elkezdeni ilyen "öreg" fejjel? Érdemes volna továbbtanulási célként megfontolnom a programtervező informatikust, vagy hagyjam és maradjon meg hobbinak?

Figyelt kérdés

Számítógép közelében éltem az életem, fiatalabb koromban a webprogramozást kóstolgattam is, aztán az alábbhagyott. Manapság meg nehezen tudok megbarátkozni a programozással autodiktata módon.


Egyetemre tervezek felvételizni jövőre, vagy bizonyos tényezők függvényében 2017-ben, az érettségin már túl vagyok, csak a továbbtanulás lett később esedékes. Az informatika az elsődleges érdeklődési köröm, de nem tudom, van-e értelme most belekezdenem a programozás tanulásába. Ha van is értelme (továbbtanulási szempontból), nem tudom, merre és mivel kezdjem el.


Ötleteket, tanácsokat várok. Ha a "határidőtől" el is tekintünk, a kérdés továbbra is él, hogy mivel érdemes elkezdeni a tanulást.


20/L



2015. nov. 8. 04:52
1 2
 1/11 Kornél bácsi ***** válasza:
72%

Életkor és nemtől függetlenül lehetsz programozó.


Ez az a terület, ahol senkit nem érdekel milyen papírod van és hanyas lettél. Tudsz vagy nem tudsz programot írni.


Mellesleg 20 éves létedre elég pofátlan kérdés, már bocs :D

Gyakorlatilag ez az a kor, amikor eldöntöd, hogy mi akarsz lenni.

2015. nov. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 20 éves voltam kb amikor komolyabban elkezdtem programozni tanulni(mondjuk ilyen irányú iskolába soha nem jártam, vettem pár könyvet, bújtam a netet, és vadul kódolgattam reggeltől estig) most(5 évvel később) meg ebből élek. Egyértelműen el lehet kezdeni ennyi idősen.
2015. nov. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Tanulhatod egyetemen is, bár valószínűleg nem végzed el, mert általában az ott tanulóknak már hamar kínálnak álláslehetőségeket és végül abbahagyják az egyetemet is, mert inkább dolgoznak. Egyáltalán nem vagy idős... :)
2015. nov. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

"általában az ott tanulóknak már hamar kínálnak

álláslehetőségeket és végül abbahagyják az egyetemet is"

Te is csak kívülről láttál még informatikai kart, igaz?


A kérdező semmivel nincs elkésve, és ha jó állást szeretne, legalább a Bsc-t csinálja meg. Anélkül nagyon nehezen jutsz át az első körös szűrőkön.

2015. nov. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Bőven időben vagy és ha tényleg magas szinten szeretnél vele foglalkozni, akkor felvételizz egyetemre :)
2015. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

# 3/5 Időpont ma 07:57


És őbelőlük lesz az egyszeri legalja kóder...


# 4/5 Időpont ma 08:59


Ez meg így nem igaz, 3.-4. félévben már simán túljutsz az utolsó körön is, nem kevés kollégám van így.


Kérdező:

Nyugodtan gyere egyetemre, munkahelyen van 45 éves épp BSc-t végző kollégám, ő nemzetközi kamionos volt mielőtt elkezdte volna. :-)


20 évesen egyáltalán nem késő elkezdeni az egyetemet, még az orvosit sem, pedig az ~10 év... :-)

2015. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Hozzászóltam volna, de mint utóbb kiderült, egyszeri legalja kóder vagyok. :(
2015. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Programozni pont akkor érdemes elkezdeni tanulni, amikor érdekel. Előtte semmiképpen sem, utána még talánújra belelkesedik az ember. :)
2015. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Én fognám Reiter István C# jegyzetét (ingyen letölthető a neten) és végignyalnám egy jó Juhász István Programozás 1 és Programozás 2 jegyzet mellett (csak hogy az alapfogalmak is a helyükön legyenek). Aztán ha érdekel a webes világ, akkor átnyálazhatod Regius Kornél ASP.NET MVC-s könyvét, amelyet szintén ingyér' beszerezhetsz a neten. Így a C# nyelvben szerzett tapasztalataidat a webes világban is hasznosíthatod. Ha már az alapok mennek, érdemes nézelődni először sima SQL, majd Transact-SQL irányban is egy jó kis Entity Framework-kel párosítva. Erről meg találsz videókat a Microsoft Virtual Academy oldalán, szintén teljesen ingyen.


Ja! Barátkozz meg a gondolattal, hogy van kereső (Google, Bing, ...) is a világban. Ezt a kérdést már fél millió alkalommal megválaszolták. Mellesleg programozóként úgyis tudnod kell keresni.


Emellett meg irány az egyetem. De azt már most jó, ha tudod, hogy az egyetem belőled valami univerzális dolgot akar csinálni, hogy egy kis plusz tanulással te bárhol megálld a helyed. Ezzel szemben a cégek egy készre szerelt embert várnak, aki tudja, mi a dörgés, és azonnal használható. Magyarul ha csak az egyetemre hagyatkozol, pofára fogsz esni. Éppen ezért a helyedben azt csinálnám, hogy a C#-pot, Java-t vagy valamely más modern nyelvet elővennék, és sok időt beleölve képezném magam, hogy mire az egyetem második félévébe kerülök, tudjak menni céghez gyakornoknak. Nem lesz egy álomfizetés, arra készülj fel (nagyjából bruttó 800 Ft / óra, legalábbis a Schönherz-nél így van), de lesz mit írni az önéletrajzba, és cégnél megismerhetsz új módszereket, technológiákat. Az egyetemen pedig nem csak a programozással ismerkednék meg. Nálunk a Debreceni Egyetemen vannak olyan szabadon választható tárgyak, amelyeket külsős cégek tartanak és kiképeznek szoftvertesztelésből vagy épp rendszeradminisztrációból (ezekért a képzésekért mellesleg kemény százezreket kérnek el, és nálunk ingyen adják).


Még egy dolgot említenék meg, a Blooment nevű cég mentorprogramját:

[link]

2015. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

"Te is csak kívülről láttál még informatikai kart, igaz?"


Nem, az ELTE infós ismerőseim közül többen vagy hazudnak vagy valóban így van.

2015. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!