Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire lehetetlen vállalkozá...

Mennyire lehetetlen vállalkozás a mérnök-informatikus, ez lenne az aminek neki szeretnék állni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 éves vagyok.

Arra gondoltam, hogy 1 évig csak az angol nyelv elsajátításával foglalkoznék. Utána két év alatt letenném az érettségit és főiskolára mennék ahol kitanulnám a programozást ami 4-5 évbe telne.


Ebben szeretnék majd dolgozni.

Nem vagyok túl idős ehhez, mindig is érdekeltek a számítógépek. De most jutottam el arra a szintre, hogy szeretnék lenni valaki. Nehéz lenne elhelyezkednem benne vagy lehetetlen? Olyan emberek véleménye érdekelne akik jártasak az informatika világában.


Tudom hogy így 34-35 évesen lennék pályakezdő.

Tudna esetleg valaki valamilyen tanácsot adni amivel könnyebbé tehetném majd a jövőbeni szakmám elsajátítását, illetve ahol nem is tudom... valamit hogy kapjak melót. Ne az legyen, hogy túl öreg vagy ehhez stb. Esetleg a főiskola/egyetem mellett menjek el valahova pluszba melózni, hogy azért ha kikerülök a suliból már legyen 4-5 év tapasztalatom a szakmában?

Szépen kérek mindenkit segítsen ha tud. ><



Vagy tudnátok ajánlani olyan szakmát ami legalább ennyire jól keresett és jól fizetett és amiben nem diszkriminálnának a korom miatt:


2015. nov. 10. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy valamit elkezdeni: Sosem késő.


Másrészt az informatika nagyon tág. SŐT! Vannak olyan informatikusok is, akik "szabadúszók"-ként élnek, magyarán otthon dolgoznak. (persze ennek is van előnye/hátránya ahogy minden másnak)


Mellesleg. Az egyetemet lelehet tenni hamarabb is, mint az papíron szerepelt 3év alatt. Csak ahhoz szorgalom kell. Meg létezik a levelezői, ami mellet dolgozni is lehet.


A másik kérdés az: Melyik egyetemre akarsz menni?

DE! Bármelyik is legyen az, ezek kelleni fognak.

Itt egy könyv lista, aminek az olvasásába bele is kezdhetsz (legtöbb ncore-on fent van):

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link] (Bár ő nincs magyarul, de thepiratebay-en fent van)


Így első körben ennyi. :)

2015. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mitől lenne lehetetlen?

Szerinted egyetlen egy informatikus sincs a világon?

Az persze tény, hogyha 0 angollal és matekkal indulsz, akkor vért fogsz izzadni.

2015. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A szorgalommal nincs baj. :)

Csak ezek aggasztanak engem skacok:


[link]


[link]



Tehát attól félek, hogy kitanulom és akkor mindenhonnan eltanácsolnak azért mert nem vagyok 20 éves. Ettől tartok.

2015. nov. 10. 13:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez is olyan mint mindenhol.

Te is inkább az olcsóbb, de azért jobb terméket vásárolod.

Cégek is így vannak vele: legyen olcsóbb a munkaerő, de azért tudjon minél többet. Így a pályakezdők és a fiatalok vannak előnyben. DE! Ez nem zárja ki a lehetetlenséget.

Idősek, meg ahogy a cikk is írta: túlképzett, ami többletköltséggel jár a cégnek.


Mellesleg: Van aki 50 évesen vált munkahelyet, ismerek is ilyen embert személyesen is.


Nem kell fosni. Fejlesztőre mindig és mindenhol van szükség. Továbbá a kivándorlási hullám miatt, hiányszakma lesz nemsokára, és lassan fűt/fát felvesznek aki konyít a témához.


Bizonyos szempontból én is túlképzettnek leszek számítva, mert: egy mesterképzést és egy akkreditált okleveles képzést is elakarok végezni.

Szóval így 280ezer nettóval nem tervezem alá adni, ha még is, akkor is csak ideiglenesen.

2015. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most akkor mi van?

Belekezdjek és kis szerencsével találok munkát?

Vagy belekezdek, elvégzem és könnyű lesz munkát találni? Nekem nincs családom, gamer vagyok, nem vagyok öreges gondolkozású, igénytelen, kopaszodó ember. Csak nem 20-on évesen kezdem, hanem 30 évesen.


Úgy akarom csinálni, hogy mindent beleadok és akkor alkalmaznak. Ne úgy hogy nem alkalmaznak vagy örülhetek ha felvesznek valahova.


És én odakint szeretnék dolgozni, nem tervezem hogy itthon maradok egyáltalán. Én nem csak úgy hobbiból meg akarom tanulni és kész. Én ebbe szeretnék dolgozni. És nem úgy szeretnék nekiállni, hogy felvesznek felvesznek, ha nem akkor meg nem.

2015. nov. 10. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a jelenlegi álláspiaci helyzetből indulunk ki, akkor ha elvégzed, nem lesz gond munkát találnod. Ha értesz is esetleg hozzá úgy rendesen, akkor meg kapkodni fognak érted, attól függetlenül, hogy mennyi idős vagy.

G.

2015. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én csak számítógépben gondolkozok.

Olyan 14 évesen a szüleim rákényszerítettek az asztalos melóra és abban dolgoztam most 27 éves koromig. Most jött el a pillanat az életemben, hogy: ELÉG!


Meg régen azért még nem volt ott az informatika mint most.


Csak hát aggódok, mert olvastam ezeket a diszkriminációkat. :O És hát nem vagyok éppen gazdag szóval kihívás lesz a pénz összeszedni a tanulmányokra. És ugye ha az ember nincs eleresztve anyagilag akkor meg kell fontolnia, hogy mit tanul ki. Nem úgy megy az, hogy kitanulom ezt a szakmát aztán mehetek a munkaügyibe, hogy alkalmazzanak mint utcaseprőt. O_o

2015. nov. 10. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Figyelj... Én egyetemista vagyok nappalin.

Legtöbb pénz: albérlet + kaja viszi el.

Levelezőivel megoldható, mert max péntek + hétvégén kell órákon lenni


Ha ezeket kitudod spórolni, hogy odahaza vagy, már is olcsóbbal úszod meg. Meg bizonyos szakkönyveket letorrentezed. Még arra se kell kiadni pénz. (Én is gyűjtöm a PDF könyveket)


Írtam anno egy listát a fontosabb könyvekről, amiket nekem kellet: lásd fentebb linkek.

2015. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nekem nem kell albérlet úgy néz ki ha pesti egyetemet vagy főiskolát fogok ki, mert vannak Pesten rokonaim akiknél ellakhatnék és ott nem annyira drága a lakhatás mivel rokon is vagyok. Kajaügyileg tudok spórolni.


Engem a végkimenetel izgat.

Tehát hogy nehogy az legyen, hogy a korom miatt nem adnak jó állást. :S Bár apám 50 évesen is fiatalosan nézett ki. :D Meg a családom férfi tagjai nem kopaszodnak.

2015. nov. 10. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, ez egy osztott képzés, 3 év alatt elvégezheted a Bsc-t.

A programozáshoz: már előbb kezdd el tanulni, az érettségire készüléssel párhuzamosan. Lehet a választott tárgyad az informatika, úgyhogy ez az érettségibe is belefér. Két éves tapasztalattal már mehetsz dolgozni. C++-t vagy Javát válassz kezdetnek, inkább a Javát ajánlom. Sokan munka mellett végzik az egyetemet, a szakirányon csak nekem nincs munkám.

2015. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!