Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen hasznosítható programot...

Adamhu99 kérdése:

Milyen hasznosítható programot készítsek?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy "nagyszabású" programot (azért raktam ""-be mert még nem vagyok profi) amivel lehet tanulni vagy bármiféle fontosabb dologra használni. Valami innovatívnak mondható dolgot... Gondolkozom de nem jut eszembe sok minden (szinte csak olyanok amiket már megvalósítottak).

Pl.: - csináljak olyan animációs programot ahol meg lehet nézni, mondjuk a nándorfehérvári csatát és róla pár információt, a történelem tanulásának segítésére (már csináltak 3D-s csatajeleneteket) , vagy építményeket hogy hogyan nézhettek ki?

- vagy csináljak programozást tanító (legalábbis az alapokra) programot? ez is már megvolt, ma néztem utána Codie robot


Milyen ötleteket tudtok mondani?



2015. nov. 16. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Írj olyan programot ami kiszűri a már 150 ezerszer feltett kérdéseket és blokkolja annak kiírást. Majd miután végeztél akkor jótékony célból add oda a GYK tulajdonosainak, hogy építsék bele az oldalba.
2015. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

haha... :D

azért írod mert ezt a kérdést is sokszor tették fel?

van benne valami..

2015. nov. 16. 19:58
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyítsd be az P=NP beli problémát. Azaz írj SAT-ra polinomidőben kiszámítható algoritmust.
2015. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

#3 vagyok.

Egyébként. Aki megoldja 4-5 millió amerikai dollárt kap. Mert eddig még senki se bizonyította be, de kísérletek vannak.

2015. nov. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

kezdem úgy érezni hogy ezt a kérdést magamnak kéne megválaszolnom úgy hogy nem kérdezek róla. gondoltam hogy pontos választ nem kapok, de hogy ennyire?

azért kérdeztem mert nincs jó ötletem, és jó lenne ha nem a számomra lehetetlen dolgot vállalnám el hanem olyat amit meg tudok csinálni és nem hanyag...

2015. nov. 16. 20:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért érted:

- Ha van egy jó ötlet, akkor azt ő maga csinálja kihívás képen.

- Ha van egy jó ötlet és látnak benne pénz is, akkor se, mert nehogy más arassa le a babérokat.


Más szóval. Magad találsz ki feladatot, vagy neten keresel valamit.

Gondolom nem azért tanultad meg a programozást, mert most ez a mai kor menőzése, hanem azért, mert valamit megakarsz valósítani. Ha az utóbbi, akkor már is van egy feladat.


Ha meg az előbbi, akkor találj olyan feladatot, ami egyszerűbbé teszi az életed vagy másét.


Nekem van egy tervezetem, amit meg is szeretnék valósítani, de úgy érzem számodra nagy falat lenne, meg nem is tervezek pénz csinálni belőle, szóval elmondom.


OFFLINE üzemű (azaz nem netre felcsatlakoztatott) ház menedzser rendszer kiépítése. Azaz: Mindent tud és vezérel.

- melyik konnektorból mennyi áram folyt át

- mikor kapcsoltad fel a fürdőszobában a villanyt és mennyit égett (más szóval: kapcsolóval nem a villanyt kapcsolod fel, hanem küldesz jelet a szervernek, hogy kapcsolja fel)

- ha égve hagytad a lámpát véletlenül és a rendszer nem érzékel mozgást akkor a szerver lekapcsolja

- ha egy határ alá/fölé ment hőfok akkor a szerver bekapcsolja a klímát vagy a fűtést

- stb... amit még eltudsz képzelni.

2015. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért tanulok programozást (10.-es vagyok) mert játékfejlesztő szeretnék lenni, de nem hiszem hogy mondjuk egy versenyen vagy valahol egy játék ötlet lesz a legjobb ötlet...
2015. nov. 16. 21:13
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Látod tudod te... :) Akkor kezdj bele valami létező játék fejlesztésébe. Mondjuk valami táblás.


Pl.: Ott a malom. Biztos ismered. [link]


Nah, akkor kezdetnek írd meg 2 főre. Majd utána próbáld 1főre, és az enemy legyen a gép.


Az 1 fős nehezebb, persze: mert már mesterséges intelligenciai algoritmusokat meg valószínűség számítást kell alkalmazni, hogy legyőzzön téged. :)

Mesterséges intelligenciai résztől nem kell megírni. Csak lépéseket tesztel, hogy mi vel jut előrébb, és ha olyat talál, amivel elveszi a korongodat, vagy csapdát állít, akkor azt fogja választani. Kb. tömören ennyi a Malom MI-je. Persze ezt is lehet bonyolítani jobban is. :)


Kezdetnek megteszi a 2 fős is. De a kihívás azaz 1 fős lesz. Ahhoz meg tanulni kell. Kutatni kell. Megoldásokat kell keresni. Nah meg rengeteget olvasni. És így fejlődik (is) a programozó. :)

2015. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Helyett: Mesterséges intelligenciai résztől nem kell megírni.

Ezt akartam írni: Mesterséges intelligenciai résztől nem kell megilyedni.

2015. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Készíts egy toy language-t, érdekes dolog megtervezni egy saját scriptnyelvet például, amit ráadásul a későbbiekben sokszor hasznosíthatsz is.
2015. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!