Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus programozási feladat,...

Lazarus programozási feladat, valaki segítene? A középsulimban rosszul tanítják a programozást, és szinte senki nem érti, hogy hogy kéne megoldani a feladatokat, pedig még párunkat érdekel is. A feladat a következő:

Figyelt kérdés
Egy tantárgyból kapott minden diák(5) 3 jegyet, és lekell iratni a jegyeket, a jegyek átlagát külön minden diáknál... A diákok nevei megvannak adva előre, de a jegyeket nekünk kell beírni. Ezt az egészet két dimenziós tömbben kéne megoldani... Eddig a ciklusokat, feltételes utasításokat, tömböket, két dimenziós tömböket vettük csak... Köszi előre is.

2015. dec. 13. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindent vettetek, ami a feladat megoldásához szükséges.
2015. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tabaki ***** válasza:
Oké, jöhet a programod (ide írd, kicsivel lentebbre), okvetlenül segítünk.
2015. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az a legnagyobb problémám, hogy azt sem tudom, hogy hogyan kéne nekiállnom... A tanárunk csak felírta a "nyelvnek" azt a részét, ami kell hozzá, de nem magyarázott el semmit, hogy mi-hogy működik, így pedig elég nehéz nekiállni is... :(
2015. dec. 13. 18:53
 4/12 tabaki ***** válasza:

Jó, de mégis, milyen lépésenként akarod megoldani? Egyébként meg egyelőre írj egy olyan programot, amelyik semmit sem csinál, majd bővítjük.

A tanárotok tényleg nem lehet a helyzet magaslatán, ha még annyit se tudott átadni, hogy pascal nyelvet tanultok...

2015. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdekes ez, hogy ha a gyakoriból indulunk ki, akkor az ország összes középiskolájában kb tesitanárok oktatják a programozást...
2015. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam nekiállni, de a variációkon sem jutottam túl... De megpróbálom elmagyarázni hogy szeretném: az első sorba kiírom a neveket, az első oszlopba pedig azt, hogy Jegy1, 2, 3, Átlag. Ezt még nem tömbbel, csak simán kiíratással... Aztán tömbbel folytatnám, mégpedig a Jegy1, 2, 3-hoz lekérem az adatokat (a jegyeket), kiszámoltatom (feldolgoztatom az adatot) az átlagot minden egyes diákra, majd kiíratom... Azt hiszem ennyi lenne... Olyan rossz érzés, hogy megszeretnék rendesen tanulni programozni, meg olyan egyszerűnek tűnik az egész, amit most leírtam, csak egyszerűen képtelen vagyok megcsinálni... :(
2015. dec. 13. 19:22
 7/12 SimkoL ***** válasza:

Tessék bővíteni :) - adatbekérés, hibakezelés.....


program hazi_feladat;


uses SysUtils;


var diak : array[1..5, 0..3] of string;

i, n, osszeg : integer;

atlag : real;


begin

diak[1,0] := 'Beviz Elek';

diak[2,0] := 'Só Miska';

diak[3,0] := 'Tengelengi Boldizsár';

diak[4,0] := 'Szépséges Fióna';

diak[5,0] := 'Regős Bendegúz';

diak[1, 1] := '3'; diak[1, 2] := '5'; diak[1, 3] := '2';

diak[2, 1] := '5'; diak[2, 2] := '4'; diak[2, 3] := '4';

diak[3, 1] := '1'; diak[3, 2] := '3'; diak[3, 3] := '5';

diak[4, 1] := '4'; diak[4, 2] := '3'; diak[4, 3] := '3';

diak[5, 1] := '3'; diak[5, 2] := '1'; diak[5, 3] := '2';

for i := 1 to 5 do

begin

osszeg := 0;

atlag := 0;

for n := 1 to 3 do osszeg := osszeg + StrToInt(diak[i, n]);

atlag := osszeg / 3;

WriteLn('Név: ', diak[i, 0], 'Átlag: ', atlag :0:2);

end;

ReadLn;

end.

2015. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SimkoL ***** válasza:
Eddig érted ?
2015. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze, csak itt ugye megvannak adva előre a jegyek, és most próbálgattam megoldani, hogy, a jegyek úgy legyenek, hogy a programom kéri őket, és abból számol átlagot, és azt írja ki, de ez sem megy nagyon... Köszi, hogy türelmesek vagytok, és próbáltok segíteni...:)
2015. dec. 13. 19:37
 10/12 tabaki ***** válasza:

Mi az, hogy „próbálgattam, de nem megy”? SimkoL-nak nem muszáj leckét írnia, aztán mégis ide tudja másolni a kódot...

Hogyan kérsz be egy akármilyen változóba egy értéket? Kábé így:

ReadLn( valtozo );

A kétdimenziós tömb változói egy kicsit másképp néznek ki, de a módszer ugyanez. Mondjuk az első tanuló harmadik jegyét olvasod be éppen:

ReadLn( osztalyzat[1,3] );

Hol a probléma?

2015. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!