Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus programozási feladat,...

Lazarus programozási feladat, valaki segítene? A középsulimban rosszul tanítják a programozást, és szinte senki nem érti, hogy hogy kéne megoldani a feladatokat, pedig még párunkat érdekel is. A feladat a következő:

Figyelt kérdés
Egy tantárgyból kapott minden diák(5) 3 jegyet, és lekell iratni a jegyeket, a jegyek átlagát külön minden diáknál... A diákok nevei megvannak adva előre, de a jegyeket nekünk kell beírni. Ezt az egészet két dimenziós tömbben kéne megoldani... Eddig a ciklusokat, feltételes utasításokat, tömböket, két dimenziós tömböket vettük csak... Köszi előre is.

2015. dec. 13. 18:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
megértettem az egészet, miután elmagyaráztad... Megírtam a programot, és működik. Köszi szépen, és sajnos azért nem értettem az egészet, mert tanárunk nem volt hajlandó elmagyarázni annyit sem, amennyit te. Csak felírta a táblára, hogy milyen "kódokat" kell használni, és a házi feladatot.
2015. dec. 13. 21:25
 12/12 tabaki ***** válasza:
Hááát... örülök, hogy működik, annak meg pláne, hogy nem vártál a sült galambra, és magad raktad össze. De gyanúm, hogy ha nem volnál ilyen szégyenlős, tudnánk még igazítani a kódodon, és levonhatnál belőle néhány olyan tanulságot, ami a következő egy-két hónapban még nem kerül elő az órákon.
2015. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!