Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes programozással foglalk...

Érdemes programozással foglalkoznom, ha bonyolultabb adatszerkezeteket nem értek és az OOP programozást se tudom megérteni?

Figyelt kérdés

Web-programozást - ahol talán ezek a dolgok nem kellenek - nem szeretnék, más területen meg gondolom mindenhol kellenek ezek...

Bonyolultabb adatszerkezeteket - amelyek számomra azok - nem látok át, nem értek, mint például a bináris fa, gráfok, láncolt lista (főleg a dinamikus), soha nem értettem a dinamikus mutatózást...

Az olyanokról, hogy pl. Huffman kódolás, vagy rekurzív eljáráshívás már nem is beszélek...

Pascal-t tudom valamennyire és a C halálra idegesít ha nekiállnék megtanulni vagy gyakorolni vele, mert hajlamos azt csinálni, hogy ha elmarad például egy ; jel, akkor a hibás sor utáni hibátlan sorokban is hajlamos hibát jelezni, pedig ott semmi probléma sincs...

A matek soha nem ment nekem igazán.


Itt sokszor megoldom (vagy adok ötletet a megvalósításhoz) amikor Pascal-ban kér valaki segítséget, de ez kevés...

Milyen irányba lehetne elmenni, vagy adjam fel az egészet?



2016. jan. 16. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miből próbáltad ezeket megérteni?
2016. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Neten rákerestem az algoritmusok Pascal-megvalósítására, valamint adatszerkezeteket leíró könyvből.
2016. jan. 16. 14:11
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az elején nem prioritás.
2016. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehet buta kérdés de milyen mélységig lehet belemenni ha ilyenösszetett adatszerkezeteket nem ért valaki és ha azt feltételeznénk hogy későbbiekben se érti meg?
2016. jan. 16. 15:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szathmáry László Adatszerkezetek és algoritmusok diáit olvasd el.
2016. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jó vicc, ezek alapok.
2016. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
és a leggyengébb programozó is kapásból összerakja gondolkodás nélkül a Huffman kódolást (vagy annak bonyolultabb matematikai változatát)?
2016. jan. 16. 16:38
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Mégis mi a fenének magoljak be algoritmusokat, ha ott van rá a Google?
2016. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már felhoztad a Huffman nem túl bonyolult, egyszer elolvasod az algoritmust és kb le tudod implementálni, ha kell.

A rekurzió és a gárfok stb pedig tényleg lényegesek.

Tanulj algoritmizálást és gyakorolj, ezek mindenhol kellenek előbb-utóbb.

2016. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Csak élesben nem szokás implementálni, mert korántsem lesz olyan optimális amit már több ezren leteszteltek, és halálra optimalizálták.
2016. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!