Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Táblaképező lekérdezést miért...

Rionen kérdése:

Táblaképező lekérdezést miért nem tudok létrehozni?

Figyelt kérdés

A feladat megoldása a Create Table(...az itt lévő lekérdezést másoltam ami fut, szóval nem abban van a baj.)-t hozza fel, de arra hibaüzenetet kapok, hogy: "Can not issue data manipulation statements with executeQuery().". Ennek a jeléentésére a gogle nem igazán adott számomra értékelhető választ. Próbálkoztam a Select ...Into különböző variánsaival arra ezt kaptam "You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'Into Társak from (select`állatok`.`nev`, `állatok`.`faj`, `állatok`.`lábak`' at line 1".

Libreofficos adatbáziskezelő mysql adatbázismotorral amin küszködöm. Két hete motoszkál a fejemben ez a probléma és már jó lenne túl jutni rajta....



#mysq
2016. febr. 6. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Első kérdésedre a válasz: executeUpdate()


Második kérdésedre a váalsz: Szintaktikai hiba, azaz elgépelés, nem értelmezhető karakterek használata.

NE HASZNÁLJ ÉKEZETET

2016. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az executeQuery-t a LibreOffice választja. Nincs egy másik mező/opció a LibreOffice-ban, ahol kifejezetten adatbázis szerkezet létrehozásához lehet beírni parancsokat?


Én azt mondanám, fogj egy másik MySQL klienst, praktikusan Workbench-et, és abban gyakorolj SQL-t.


És igen, az ékezeteket kerüld az azonosítókban. :)

2016. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy gyakorló videó alapján csináltam a példát, ott simán átengedte a create table-t meg az ékezeteket. És ha egy kicsit bővebben kifejtenéd akár egy linkel, hogy mit jelent az, hogy "executeUpdate()", mert min írtam egy oktató viedó alapján tanulgatom a dolgot így nem vagyok egy..... Ropantúl hálás lennék
2016. febr. 7. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!