Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy Informatikai analfabéta...

Egy Informatikai analfabéta hogyan kezdje a programozást?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az analfabétizmus felszámolásával. Az alapoktól, a számítógép megismerésével. Például általános iskolás informatika könyvekkel.
2016. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. Kb az átlag felhasználói szinten vagyok. Amire kell arra tudom használni (net, 1-2 játék)
2016. febr. 21. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor a programozás alapjaitól kezdd. Ismét ált. isk. infókönyveket mondanék, én is abból kezdtem. Ahol leírják, mi az az algoritmus, hogyan épül fel, adnak gyakorlófeladatokat. Aztán ha az alapokat érted, lehet programnyelvet választani (ld. millió másik kérdés GYK-n), és azt tanulni, azzal gyakorolni.


Emellett tanulj meg angolul (ha eddig még nem tetted), mert elengedhetetlen.

2016. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van hozzá érzéked, akkor nem kell az általános iskolai magyarázatokat olvasnod, hanem letöltesz egy fordítót a kiszemelt nyelvhez és keresel a neten egy jól érthető segédanyagot, továbbá a programozói fórumokon szinte 100%, hogy megkérdezték már ugyanazt, amit te szeretnél. Ha így nem menne, akkor elpocsékolt idő lenne programozással foglalkoznod, ehhez vagy van az embernek érzéke, vagy nincsen, lehet erőltetni, de felesleges.
2016. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha sok éve használsz gépet, akkor lehet, hogy az a helyes válasz: sehogy.
2016. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a GYIK-re csak röhögni járok. Először tanuld meg használni a keresőket.


Pl.: Programozás alapjai. Egy programozónak tudni kell kutatni, több választ találni a kérdéseire, összehasonlítani a talált LEKTORÁRLT válaszokat.


Persze ez is egy módja, ahogyan te tetted, de ettől ne várj semmit.

2016. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!