Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Codeblocksba y=a·ch...

Codeblocksba y=a·ch (x/a) láncgörbét kéne úgy kirajzolnom h a mélypontján átmegy a u = a· (t-th t) ; v = a/ (ch t) függvény. Valaki segítség?

Figyelt kérdés

2016. márc. 24. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen programozási nyelv? A codeblocks csak az IDE...
2016. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na most ezt írd le értelmesen is. A "függvény" amit te írsz a kérdés végén valójában két függvény, és nem egyértelmű, hogy itt mi akar külső paraméter lenni, és mik azok az elemek, amik az adott függvény értelmezési tartományából emelődnek ki. (feltételezem, hogy az 'a' a keresett érték, az első függvénynél 'x', a második kettőnél 't' az értelmezési tartomány eleme)
2016. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#1 a CodeBlock C, C++, és Fortran nyelvekhez van kitalálva, tehát feltételezem, hogy ezek egyike.
2016. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ehhez minimum az kellene, hogy a két függvény egy koordináta rendszerben legyen, de a változóik különbözőek (x,y) és (u,v).
2016. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a y=a·ch (x/a) láncgörbe mélypontja a (0; a) pontban van.
2016. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rajzolja meg a láncgörbe nevezetes görbéjét a képernyő

közepére helyezett koordinátarendszerben! Egyenlete:

y=a·ch (x/a) = a/2·(e^x/a+ e^-x/a)

Rajzolja meg ennek a mélypontján átmen

ő evolvensét (traktrix), melynek egyenletrendszere:

u = a·(t-th t)

v = a/(ch t)

(t a paraméter, cha cos hiperbolicus függvény)

és C++ ba

2016. márc. 24. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Oké ki kell rajzolnod két függvényt. Melyik része nem megy, miben kell a segítség?
2016. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

így tudtam megoldani h az egyenletrendszert kirajzolja de a hiperbolicus fvt nemtudom



#include<stdio.h>

#include<conio.h>

#include<graphics.h>

#include<math.h>

#define PI 3.1415

int main()

{

int gd,gm;

float x,y,t,szog,fok,a,arany;


printf(" 'a' parameter erteke?\n");

scanf("%f",&a);

printf("'t' parameter erteke?\n");

scanf("%f",&szog);

detectgraph(&gd,&gm);

initgraph(&gd,&gm," ");

setcolor(WHITE);

line(getmaxx()/2,20,getmaxx()/2,getmaxy()-20);

line(20,getmaxy()/2,getmaxx()-20,getmaxy()/2);

line(getmaxx()/2,20,getmaxx()/2-5,25);

line(getmaxx()/2,20,getmaxx()/2+5,25);

line(getmaxx()-20,getmaxy()/2,getmaxx()-25,getmaxy()/2+5);

line(getmaxx()-20,getmaxy()/2,getmaxx()-25,getmaxy()/2-5);

settextstyle(DEFAULT_FONT,HORIZ_DIR,1);

settextjustify(CENTER_TEXT,CENTER_TEXT);

outtextxy(getmaxx()/2,10,"Hiperbolikus spirál");

outtextxy(getmaxx()/2+20,30,"Y");

outtextxy(getmaxx()-20,getmaxy()/2+20,"X");

outtextxy(getmaxx()-80,40,"x=a*(cos(t)/t)");

outtextxy(getmaxx()-80,60,"y=a*(sin(t)/t)");

for (fok=0;fok<szog;fok+=0.1)

{

t=fok*PI/180;

x=a*(t-tanh(t))+getmaxx()/2;

y=a/(cosh(t))+getmaxy()/2;

putpixel(x,y,GREEN);

}

getch();

closegraph();


return(0 );

}

2016. márc. 29. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod? Ugyan úgy kell:


Végigmész az x-eken, kiszámolod az x-hez tartozó y-okat és kirajzolod az x,y pontot.


De ha a t paraméter hiánya zavart meg téged akkor az y=a·cosh(x/a) függvényt átírhatod ilyen formába is:


x=t

y=a·cosh(t/a)

2016. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Beraktam így de így még mindig csak a másik egyneletrendszert rajzolja ki :(


for (fok=0;fok<szog;fok+=1)

{

t=fok*PI/180;

x=t;

y=a*cosh(t/a);

putpixel(x,y,WHITE);

}

for (fok=0;fok<szog;fok+=0.1)

{

t=fok*PI/180;

x=t;

y=a*cosh(t/a);

x=a*(t-tanh(t))+getmaxx()/2;

y=a/(cosh(t))+getmaxy()/2;

putpixel(x,y,WHITE);

}

getch();

2016. márc. 30. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Pascalban hogyan lehet eljárásokat/függvényeket egymásból meghívni?

Tehát ne kizárólag csak a főprogramból, hanem egyikből is bármikor a másikat - előre, hátra.

C++ -ban számít, hogy a main függvény után vagy elé írok saját függvényeket?

Úgy tanították, hogy a main előtt deklarálni kell, és a main végén pedig "kifejteni" hogy mit csináljon. Itt a GYIK-en is sok kódban láttam, hogy a fő függvény elé írják, és valóban úgy is működik. Akkor miért mondták, hogy a végén kell kifejteni? Van ennek jelentősége?

A game maker studioban a random () függvény ugyanazt az értéket adja vissza, miért?

Minden futtatásnál ugyanazt az értékeket adja vissza. Mi lehet a hiba? egy objektumot kellene random létrehozzon a pályán de mindig ugyanott hozza létre itt a programkód rx=random(640); ry=random(480); rx=floor(rx); ry=floor(ry); instance_create(rx,ry,obj) ;

C-ben hogy működik ez a függvény?

atan2(y, x)-ről lenne szó. Ugye két argumentuma van, az y/x arkusztangensét adja vissza, viszont ténylegesen van a műveletben osztás? Nekem működik x=0 esetén is, de szerintem az eredmény nem jó.

Egy f (x) =−2x+a függvény görbéje átmegy a (2;3) ponton. Mi lesz "a" értéke?

elvileg ugye 7, de persze én -1 et számoltam....bennem van a hiba nyilván de mit is kellett volna tudnom és nem kellett volna zárójelet használni a feladat készítőjének?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!