Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozók is mérnökök?...

A programozók is mérnökök? Csak én érzem úgy hogy elkülönítik a mérnököket és az informatikusokat vagy ez tényleg így van? És egy programozó miért ne lenne mérnök, ha ugyanúgy mérnöki feladata van, csak éppen nem kézzel fogható dolog?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatsz software engineer t is, aztán a lélekölő probléma meg is szűnt. Viszont az informatikust nem erőltetném, az a rendszergazda, meg az info tanár - aztán lehet, hogy csak én vagyok így, de mindig olyan érzésem van amikor leinformatikusoznak mintha a hátadba térdelő swatosnak mondanák, hogy forgalomirányító.
2016. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igaz :D
2016. ápr. 8. 20:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért az infótanárt nem mondanám informatikusnak. (Mint ahogy a töritanár sem történész, a magyartanár sem költő/író, stb.) Az infótanár pedagógus. (Függetlenül attól, hogy van köztük jópár, aki informatikusként is megállná a helyét.)

De maga a "programozó" is tág fogalom. Ugyanúgy programozónak nevezik azt, aki egy kis cégnél, középkategóriás weboldalakat tákol össze, mint azt, aki nulláról megtervez egy komplex szoftvert, és levezényli a fejlesztését. Meg azt is programozónak mondják, aki csak mechanikusan kódol.

2016. ápr. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!