Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mérnökinformatikus alapképzés...

Mérnökinformatikus alapképzés - Két emelt érettségivel, vagy két középszintű és egy OKJ-val lehet nagyobb esélyem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és most kristályosodott ki bennem, hogy programozó szeretnék lenni, ezért 2017 februárjában mérnökinformatikus képzésre szeretnék jelentkezni.


Az HTML-t és a CSS-t tanulom néhány hónapja magamtól, ezenkívül a tudásom ilyen téren erre korlátozódik.


Mivel évekkel ezelőtt érettségiztem, és számolgattam a pontjaimat, annak idején még nem terveztem hogy ilyen irányba tanuljak tovább, középszintű 4-es matematika érettségim van, illetve informatikából nem érettségiztem. Mindenképpen pontduplázással szeretnék felvételizni, és a biztosra menni, ezért arra gondoltam, hogy matematikából középszintű érettségit, illetve informatikából emelt szintű érettségit szeretnék tenni, és gyakorlatilag a nulláról felkészülni, egy év alatt. Van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám, ami viszont plusz pontot jelent, de mivel biztosra szeretnék menni, azon gondolkodtam, hogy meg kellene csinálnom egy szoftverfejlesztő OKJ-t is, viszont ennyi minden nem férne bele egy év alatt, hogy az kellőképpen hatékony is legyen. (értem itt a magas pontszámot az érettségiken.)


Olyan emberek tanácsát kérném, akiket felvettek erre a szakra, illetve ilyen érettségiket tettek.


Annak lenne több értelme,hogy egy év alatt alaposan felkészüljek egy középszintű matematika, és emelt szintű informatika érettségire, ami mellett van egy felsőfokú nyelvvizsgám, vagy hogy elvégezzek ezek mellé még egy OKJ-t is, de félek,hogy az a két érettségi rovására menne?


Dolgozom is, bár kötetlen a munkaidőm, tehát én osztom be, és félek, hogyha túl sokat vállalok be, akkor még nagyobbat bukhatok, mint ha "csak" a két újraérettségit, viszont azok nagyon jók.


Mindenképpen el kellene érnem a 395 pontot, mert idén 385 volt a ponthatár.


Mit gondoltok?


Csak értelmes válaszokat kérek szépen.



#mérnökinformatikus;programozó;BME;alapképzés;újraérettségi;érettségi;matematika;informatika;nyelvvizsga;szoftverfejlesztő;OKJ
2016. máj. 8. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem biztos, hogy csak a BME/ELTE párosban kellene gondolkoznod (hadd beszéljek haza: az ÓE-n is remek az oktatás színvonala), de ha kell a pont, akkor arra figyelj, hogy a pontduplázás ugye 400 pont, e mellé pedig a pluszpontok adnak 100-at, ha ezt túlléped, akkor sem lesz több pontod.

Készíts egy táblázatot: A jelenleg meglévő pontjaid, plusz nézd meg, hogy az emelt érettségi vagy az OKJ mennyit adna. Szerintem ha össze tudsz szedni elég pontot érettségivel, akkor ne szívj az OKJ-vel, mert amúgy egy értéktelen papír.

G.

2016. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az OKJ-t felejtsd el, BSc elott semmi ertelme. Ugyis ujra meg kell (reszletesebben) tanulni a dolgokat, raadasul lehet hogy rosszul is tanitjak.


Ha nem erettsegiznel matekbol ujra, akkor 80%-os emelt infoval 390 pontod lenne - es ennel 1 ev alatt magasabbra is el lehet jutni.


Szoval szerintem munka mellett eleg az infora koncentralnod, a matekra raersz az erettsegi utan is, hogy ne lepodj meg az elso felevben.

2016. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!


Lenne még egy kérdésem : Egyébként egy Szoftverfejlesztő OKJ tananyaga milyen mértékben fed le egy emelt infó érettségit?

2016. máj. 8. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ELTE/ÓE/BME mellet vannak még jó egyetemek. Nem csak Budapestre korlátozódik a világ.

Ott a Szegedi, Debreceni. Mondjuk az utóbbiról nem tudok sokat.


ELTE-t és a SZTE-t szokták legtöbbször párhuzamba állítani informatika területén. Az előbbiben a matek az erős, míg az utóbbiban a számítástudomány.

2016. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!