Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Programozó szeretnék lenni, és az ELTE informatikai karát néztem ki. Milyen nyelvekkel lenne érdemes még ottlétem előtt megismerkedni? Most minimális Visual Basic és az alapnál kicsit talán magasabb szinten tanulom a C#-ot.

2016. máj. 19. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
English.
2016. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tulajdonképpen bármelyikkel érdemes, ott úgyis lesz minden, első pár félévben mondjuk úgyis csak matek. :D C++, Python, Pascal...
2016. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy első mondta, elsődlegesen az angolt :D

Irdatlan mennyiségű ember van aki úgy akar programozó lenni, hogy nem tud angol nyelvű dokumentációkat olvasni...


Az ELTE-n egyébként elsődlegesen a C++ nyelv van nyomatva, bár egészen az alapoktól, szóval nem baj, ha előtte nem foglalkoztál a nyelvvel. Bevezető szinten van sok nyelv, python, Ruby, Ada, Haskell, miegyéb, szakiránytól függően Java vagy C++ lehet komolyabban, illetve C# is előkerülhet a későbbiekben. De jah, a fő csapásirány a C++ szokott lenni.

2016. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Angolul egész jól tudok, ezzel nem nagyon lesz probléma. Köszönöm a tanácsokat, akkor ezeket átnézem részben mert szeretnék felkészült lenni, másrészt mert nagyon szeretek programozni, tehát már-már annyira élvezem, hogy nem is nevezném tanulásnak :)
2016. máj. 19. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:
A nagy hármas a C#, C++ és Java. Emellé kell egy szkript nyelv, és egyes nyelvek szintén jól tudnak fizetni, ha elég jó vagy.
2016. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Javan gondolkoztam egyébként, hogy tanuljak. Ami keveset hallottam róla, úgy esett le hogy a C-ktől azért különbözik, és szeretnék minél felkészültebben az egyetmre érkezni, azaz minél többfélét tanulni, ezzel előre segíteni az egyetemi éveket, amikről fogalmam nincs mennyire lesznek nehezek vagy épp könnyűek.
2016. máj. 19. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!