Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelven érdemes...

Gankona kérdése:

Milyen programnyelven érdemes megírni egy 2D oldalnézetes sandbox játékot?

Figyelt kérdés

Nem vagyok full amatőr a prog. nyelveknél, de nem tudom eldönteni, hogy melyikbe érdemes elkezdeni.

Tapasztalataim szerint a JAVA és C++ mutatkozott legjobbnak, de mindkettőben ismerem jó pár hiányt, ami problémákat adna garantáltan egy játéknál.

Te véleményed szerint mivel lenne érdemes?



2016. máj. 19. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én próbáltam már pár enginet csak is unity.
2016. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A unity nem rossz engine, valamiért kiment a fejemből, köszi a választ.
2016. máj. 19. 16:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mondjuk olyan nyelvben írnám amit ismerek. 2D általában nem kimondottan erőforrásigényes, script nyelvben is neki lehet ugrani akár. Megjegyzem C++ ban írtak néhány játékot(nem meg Java ban is), volt köztük pár komplexebb darab is..
2016. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Tapasztalataim szerint a JAVA és C++ mutatkozott legjobbnak, de mindkettőben ismerem jó pár hiányt, ami problémákat adna garantáltan egy játéknál."

Hahaha.

2016. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a Unity -hez nem kell sok programozási ismeret, inkább modellezés és rajztudás. Ha valojában te akarsz játékot csinálni akkor inkább Java vagy c++ , egy 2ds sandbox játékhoz tökéletesen elég. Ajánlom az eclipse-t fejelszői környezetnek és egy libgdx grafikai keretrendszert huzz fel rá azzal tudsz androidra pc re, windows phone ra, html re,és ios ra fejleszteni.
2016. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!