Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor használjuk a returnt...

Mikor használjuk a returnt javascriptben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elkezdtem javascript programozást tanulni. Elég jól megy a dolog. Eddig csak egy dolog van, ami nem világos: sokszor, függvények után odaírják a return parancsot. És nem értem, hogy miért jó, mit is csinál. Visszatér vele valamire? Egyáltalán mikor szükséges ez?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. máj. 30. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem függvények után, hanem függvényen belül, jellemzően a végén. :) És visszatérési értéket adunk meg vele, például:


var a=1, b=2;

function plus(a, b) { return a+b; }

var c = plus(a,b);


A c értéke a plus függvény visszatérési értéke lesz (jelen esetben 3), amit a return-nel definiáltál a függvényen belül.

2016. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Még egy fontos mozzanat: ahol kiadod a return kifejezés; parancsot, ott ki is lép a vezérlés a függvényből.

2016. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

var a =3;

var b = 2;


function add(a,b)

{

return a+b;

a = a+b;

}


console.log(add(a,b));

console.log(a);


ha ezt lefuttatod, meglátod, hogy az add(a,b) visszatér az a+b értékkel (5), viszont mikor utána kiíratom az a-t, az 3-at ír ki. Ez azért van, mert a függvényben noha ott van az a=a+b értékadás, de mivela return után van, így az már nem fut le, és a értéke nem változik meg.

2016. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
"Elég megy a dolog" hahahahaha
2016. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült megértenem! :)
2016. máj. 30. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!