Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet olyat csinálni Excelben,...

Lehet olyat csinálni Excelben, hogy beírok egy oszlopba valahány darab elemet, és kiíratni az összes lehetséges párt ami képezhető ezekből az elemekből?

Figyelt kérdés
Tehát például beírnám hogy a, b, c, d, e, és a géppel ki lehet-e íratni az ezekből képezhető párokat, tehát ab, ac, ad, ae, bc, bd, be, stb... (Önmagukkal nem kell párba állítani egy elemet sem, és a sorrend nem számít. Tehát aa, bb, stb az nem kell és ab ugyanaz mint ba, ezekből sem kell mindkét pár)

2016. júl. 31. 17:59
1 2
 1/14 SimkoL ***** válasza:
VBA két for ciklus, szerintem nincs rá Excel függvény.
2016. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a VB-hez nem értek egyáltalán, így makrót se tudok írni Excelhez. Valami más trükkös megoldás esetleg? Esetleg, el tudnál készíteni egy ilyen miniprogramot? Persze csak ha nem túl nagy meló, nem akarom senki idejét rabolni, ha túl bonyolult akkor hagyjuk.
2016. júl. 31. 18:30
 3/14 SimkoL ***** válasza:
Kimondottan Excel kell - nem gond - vagy bármilyen nyelven működő program - az sem gond - Legjobb lenne ha elmondanád mire kell :)
2016. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem kell hogy önálló programként fusson, elég ha az Excel munkalapon működik. A célom az lenne vele, hogy egy kémia laborban elvégezhető kísérletek listáját előállítsam. A laborban előforduló vegyszerek listáját én elkészíteném, utána kéne a program ami párba állítja őket, és én kiszínezném pirosra azokat a cellákat, amelyik anyagpár nem reagál egymással, zöldre azokat amik reagálnak, így kvázi a zöld cellák kiadnák a laborban elvégezhető összes kísérlet listáját. Mivel több mint 50 vegyszer van, a párképzés az ami a munka oroszlánrésze, plusz veszélyes hogy ha kézzel csinálnám, kifelejtenék néhány párt. Ha már kész a párok listája, onnantól szívesen csinálom kézzel, csak a párképzést akarom géppel megoldani.
2016. júl. 31. 18:46
 5/14 SimkoL ***** válasza:
Értelek, akkor Excel.
2016. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne bonyolítsuk az életünket:

[link]


1. Beírod az elemeket az első, nagy beviteli mezőbe

2. A "combinations of [ ]" mezőbe beírsz 2-t (mivel párokat szeretnél)

3. A "delimit objects with: [ ]" mezőbe beírsz mondjuk " - "-t elválasztónak

4. Kék "Generate" gomb

5. A kapott listát be tudod másolni Excelbe - ahol ha kell szétbonthatod 2 oszlopra

2016. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 SimkoL ***** válasza:
Tessék: [link]
2016. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez egynek nagyon jó, hasznos kis link, csak egy hibája van: kétszer generál le minden párt, tehát AB-t és BA-t is csinál. Ez 50 elem esetén eléggé kellemetlen, a fél adatállományt feleslegessé teszi, ami többezer pár, azokat kiválogatni elég melós lenne. De köszönöm szépen, tényleg hasznos cucc :)
2016. júl. 31. 19:19
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 SimkoL: Nagyon köszönöm, ez tökéletes :) Rengeteget segített, hálás vagyok!
2016. júl. 31. 19:21
 10/14 SimkoL ***** válasza:

Ennyi a kód:

Sub Gomb1()

k = 1

For i = 2 To 200

For n = i + 1 To 200

If (IsEmpty(Cells(i, 4)) = False) And (IsEmpty(Cells(n, 4)) = False) Then

k = k + 1

Cells(k, 5) = Cells(i, 4) & " " & Cells(n, 4)

End If

Next

Next

End Sub


nem volt nagy meló :)

2016. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!