Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás elkezdéséhez jó...

Programozás elkezdéséhez jó lenne?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni programozni. Arra gondoltam, hogy ez az egész úgy menne, hogy elemezgetem a programok kódjait próbálgatom, hogy mi-mit csinál. A VLC-vel próbálkoznék, mert talán az a legegyszerűbb program. Szerintetek érdemes erről az oldalról megközelíteni a dolgot? Azért így szeretném, mert nekem ezek az olvasgatós tutorialok meg ilyesmik nem jönnek be. Én csak csinálva vagyok képes valamit megtanulni.

2016. aug. 1. 10:04
1 2 3 4 5
 11/42 SimkoL ***** válasza:
'mintaprogramokkal indulj és ne egy egész felhasználói programmal' én is csak egy pici részt mutattam :)
2016. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
8-as köszi már kezdem is :D 9-es. Azért azzal, hogy én azt próbálgatom senki nem hal bele és senkinek nem esik semmilyen sérülése ellentétben ezzel a műtétes cuccal. Mellesleg a azért, aki orvosnak készül gondolom vannak ilyen "bábúi" amik azt a célt szolgálják, hogy a "diák" megtanuljon műteni.
2016. aug. 1. 14:48
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem mindent gyakorlatban kell csinálnom, hogy megmaradjon."


De hiszen épp ezt írta mindenki. Ne kész progikat böngéssz, hanem magad kezdd el az alapoktól.

2016. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

> aki orvosnak készül gondolom vannak ilyen "bábúi" amik azt a célt szolgálják, hogy a "diák" megtanuljon műteni.


Pontosan. Ugyanezen az analógián haladj tovább (erre utalt #9-es a metafórával és a többiek is explicit módon): gyakorolj példaprogramokkal (~bábukkal), kész programok (~szomszéd srác) helyett.


> Azért azzal, hogy én azt próbálgatom senki nem hal bele


Csak a lelkesedésed. Nem poénból találták ki a tananyagokat és tanterveket, hogy a tudást logikus sorrendben, éppen a kellő mennyiségű információból (példaprogram) építsd fel.


> tutorialok meg ilyesmik nem jönnek be. Én csak csinálva vagyok képes


Akkor ne olvass és ne copy-paste-elj, hanem pötyögd be. Aztán találj ki valami kis módosítást hozzá, és valósítsd meg. Nézz utána, olvass utána a dokumentációkban, aztán kombináld őket.

2016. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 SimkoL ***** válasza:
100%
Minden 'normális' programozó átesett a Helló Világon mert nagyon komoly programoknál is nagyon kellenek az alapok. Számtalan esetben a Form fejlécére íratok ki adatokat ha valami nem egészen az elvárások szerint működik - és itt jönnek elő egyből az alapok, hogy tudd mit, hogyan lehet stringgé konvertálni - Egyszerű dolog, de nagyon sokat segíthet.
2016. aug. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, kezdem sejteni, hogy az a fajta kezdő vagy, akit nem érdekelnek az unalmas alapok, és egyből azzal akarod kezdeni, ami már izgalmasabb, látványosabb. Ha valóban így akarod megtanulni, akkor nem fogod megtanulni. Nem gonoszságból mondom, jót akarok, ahogy a többiek is. Döntsd el, hogy az összekattintgatós "programozó" akarsz-e lenni, vagy érteni is szeretnéd, amit csinálsz.
2016. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Szeretném én érteni is. Csak türelmetlen vagyok. :D
2016. aug. 1. 20:35
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
2016. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Van benne valami. Ez általában azért van, mert egyrészt elfárad az agy másrészt a veterán programozók nem fejlesztik folyamatosan magukat és a már 4 éves technikákra azt hiszik még mindig az a legmodernebb és a legjobb, pedig már azóta legalább 20 jobb megoldás született.
2016. aug. 1. 20:52
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Mit is tudsz te a "veterán" programozókról, akármit is jelentsen az?
2016. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!