Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás elkezdéséhez jó...

Programozás elkezdéséhez jó lenne?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni programozni. Arra gondoltam, hogy ez az egész úgy menne, hogy elemezgetem a programok kódjait próbálgatom, hogy mi-mit csinál. A VLC-vel próbálkoznék, mert talán az a legegyszerűbb program. Szerintetek érdemes erről az oldalról megközelíteni a dolgot? Azért így szeretném, mert nekem ezek az olvasgatós tutorialok meg ilyesmik nem jönnek be. Én csak csinálva vagyok képes valamit megtanulni.

2016. aug. 1. 10:04
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Köszi. Ablakos alatt mit értesz? Pl, hogy ne notepad++-ban csináljam? :)
2016. aug. 2. 19:07
 32/42 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam, amikor ezt írtad:

"Jó hát egy olyat, hogy egy ablakban felugrik, hogy hello world mindenki tud csinálni."


Nem az az érdekes, hogy milyen szövegszerkesztően írod, hanem hogy amikor majd fut a progi, akkor ilyen lesz:

[link]

vagy ilyen lesz:

[link]

2016. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Jaa így már értem. :) Bocsi amúgy is lassú felfogású vagyok, de most a tetejében még nem is aludtam éjszaka. Az miért lényeges, hogy simán konzolba írja vagy ablakba felugrik? Az emberek általában jobban szeretik az ablakos megoldást. :)
2016. aug. 2. 19:39
 34/42 anonim ***** válasza:
88%

Mert a GUI fejlesztés egy teljesen más világ, mint a konzolos alkalmazásoké.

Sokkal több mindenre kell figyelni, sokkal több tervezést igényel.

2016. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 kovpet ***** válasza:
34%

"Az emberek általában jobban szeretik az ablakos megoldást."


Hát izé :)

Ha játszani akarsz, akkor OK a klatty-klatty, de érdemi munkára nem alkalmas, csak bizonyos esetekben.

2016. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
38%

"Ha játszani akarsz, akkor OK a klatty-klatty, de érdemi munkára nem alkalmas, csak bizonyos esetekben."

Okoskodó bullshit.

2016. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 kovpet ***** válasza:
Jó érv, csak így tovább.
2016. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Tom Benko ***** válasza:
@37: Bővebben?
2016. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
47%

#35

Röhejesen kevés olyan feladat van amit hatékonyabban lehet konzolból elvégezni, nem véletlen, hogy a legtöbb program rendelkezik grafikus felülettel. Tény, van amit egyszerűbb, na de megnézném, hogy mondjuk egy photoshopot, modellező szoftvert, vagy gyakorlatilag bármit ahol számít a végső megjelenés hogy váltasz ki a konzollal - vagy az sem számít érdemi munkának?

2016. aug. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek általában jobban szeretik az ablakos megoldást."


Az lehet, de az nem azt jelenti, hogy tanuláskor a konzolos részt egyből át is lehet ugrani. A GUI programozáshoz ismerni kell a GUI által használt technikát, akár OO, akár alacsony szintű op.rendszer API. Pl. ha egy ablak létrehozásához egy osztályból kell leszármaztatnod a sajátodat, vagy egy struktúrát kell példányosítani és feltölteni adatokkal, akkor jó, ha már tudod, mik is ezek.

Az emberek jobban szeretnek kényelmes, puha, vastagon kárpitozott fotelekben ülni, egy bútorasztalosnak mégis az első munkája egy sámli lesz, ha el nem rontja.


És bőven vannak olyan feladatok, amikhez nem kell grafikus felület. Pl. hálózati háttér-alkalmazások, konverterek, szolgáltatások (services), protokoll interfészek, stb.

2016. aug. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!