Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit érdemes egy kezdő szoftver...

Mit érdemes egy kezdő szoftverfejlesztőnek tanulni? C++ -t vagy JAVA-t inkább?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus leszek 1 év múlva (Bsc), Budapesten. Bevallom nem tudom hogy melyikre fókuszáljak jobban C++ vagy JAVA? Tudom hogy a JAVA keresettebb itthon és külföldön is, és sok szempontból könnyebb egy kezdőnek, de én valamiért a C++ -t kezdtem el komolyabban nyúzni, talán mert ez volt az első programozási nyelv amivel találkoztam az egyetemen.

De megfordul a fejemben egyre gyakrabban hogy inkább JAVA-val kellene foglalkoznom, mert ez így elpocsékolt idő....

Nyílván nem lehet valaki egyszerre profi mindkét nyelvben, választanom kell melyik legyen a fő, és melyik a mellék, nem akarok rosszul dönteni. A pénz sajna számít, családi hátterem nem a legjobb :(



2016. aug. 15. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindkettőt.
2016. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, megtanítják mindkettőt az egyetemen.

De ha jól tudom c++-szal kezdenek, érdemes lehet a sima c-t betanulni, mivel akkor meglesz az alap, amiből kifejlődtek ezek a nyelvek.

2016. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a C++-al jobban jársz: sokkal jobban át fogod látni a dolgokat, a java csomó minden készen ad. Egyetemen is előbb fogsz vele találkozni. És ha már ismered a C++-t a Java/C# nagyon gyorsan fog menni. Amúgy meg C++-al is eléggé jól el lehet helyezkedni.
2016. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hova mész ELTE-re? Ott C++ lesz először, majd utána Java.

Én SZTE-n tanulok ugyanezen a a szakon, ott C-vel kezdtünk, aztán Java, és csak utána jön a C++. Amúgy érdemes mindkettővel foglalkozni, mert a Java igencsak felkapott, de nekünk az programozás előadónk azt mondta, hogy a C++-t nehezebb elsajátítani, ezért kevesebb jó C++ fejlesztő van, tehát azzal is érdemes foglalkozni.

2016. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Érdemesebb a Javával kezdeni.
2016. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

JAVA ,de érdemes a JAVA-t és a C++-t is.

Az egyetemen nem tanítanak meg programozni,azt otthon fogod elsajátítani.


Egyetem max meg ismerkedsz vele,és a prog tételekkel,megoldásokkal. De az egyetemi szintű programozásra ne alapozz,azt a tudást otthon szerzed meg.

2016. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, ha megteheted inkább a BME-mérnökinfó vagy az SZTE-proginf... ELTE-re hidd el, nem éri meg. Csak neve van.
2016. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd hogy miért?
2016. aug. 16. 21:19
 9/17 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 21:19


Persze.


A képzési tervvel alapvetően gond nincs, a kivitelezés viszont hagy kívánni valót maga után.

Egyértelműen egyetlen cél vezérli az ELTE-t, minél kevesebb hallgató végezzen, mert ettől lesz értékes a diploma (egyébként nem).


Az analízisek laxikális tudást adnak át, azt, hogy hol-mire jó kevésbé.

A programozást bár a nulláról kezdi, de 1 év után se tartotok sehol, sőt, inkább visszafelé mentek, mint előre.

A maradék 2 évben próbálják ezt behozni több-kevesebb sikerrel. És inkább kevesebbel.


De a hallgatókhoz való hozzáállás ami gusztustalan, főleg ami az utóbbi 1 évben megy. A kötelező előadások (legalábbis próba szintjén, meglepődnék ha sokáig működne ekkora hallgatói létszámmal), a tucatnyi hozzá nem értő vagy épp szó szerint ellenséges (utál mert nő vagy, utál mert férfi, utál mert fiatal... mondjuk ezekből "csak" össz-vissz 3 van) oktató, amelyik oktató próbál egy kicsit hallgatóbarátabb lenni rögtön kap egy lecseszést fentről. Aki megemlíti, hogy 40 éve is elavult dogmákat nem kéne oktatni, ugyanúgy ki van nézve, soroljam még? A HÖK-ben ha bárki próbál érdemi munkát végezni azt vagy a kar maga, vagy a többiek lehetetlenítik el. A szoctámpályázat vicc, olyanok kapnak így pénzt akik bőven megélnek. Az első féléves ösztöndíj, ami a tanulmányit akarja kiváltani, azt szociális alapon pályázható. Soroljam még?


Elvégeztem becsülettel, minimális csúszással, és utólag sem feltétlenül bánom, hogy odamentem, de én nekem még bőven nem ilyen feltételeim voltak. Ami most megy, azt nem vállalnám.

2016. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értek egyet veled. Egyrészt én estis képzés keretein belül járok, nekem ez már második dilpoma lesz, másrészt én is hallok a nappalis hallgatóktól ezt-azt.

Amúgy nehogy azt hidd hogy pl. Szegeden minden szép és jó, kigurítják eléd a vörös szőnyeget, egyik ismerősöm pl. pont onnan jött az ELTE-re mert megunta ami ott megy. Persze aztán az ELTE se tetszett neki.

Az én személyes tapasztalatom az hogy számonkérés van, szigorúak, de azt kérik számon amit leadtak, nem mást. A rendszer bizonyos szempontokból laza: pl. a tandíjam befizetését mindig halasztom ameddig tudom, ha pl. ősszel a határidő Október, én simán befizetem December első hetében, és nincs semmi para.

Mikor szegeden voltam hallgató, valamiért 1-2 nappal(!) később tudtam volna csak utalni a tandíjat, az már baj volt: kitettek az egyetemről (a beiratkozás vált így semmissé....)

A másik legfrissebb élményem: analízis 3-ból az első ZH-t megoldottuk gyakorlaton, de a gyakorlat 2 fele van osztva (2 külön csoport), egymás után. Én a második gyakra mentem volna, és egyedül voltam (!) senki nem jött el. A tanár ennek ellenére megtartotta csak nekem a gyakot, készésgesen elmagyarázott mindent, stb.

Amúgy nekem van már munkatapasztalatom, és hidd el: senkit nem érdekel a diplomád "értéke" meg hírneve. Ha jelentkezel egy állásra, behívnak, kapsz teszteket (programozási, meg angol nyelvi általában), ha jó vagy akkor oké, ha nem akkor nem. Sehol nem fogsz plussz pontot kapni mert te ELTE -re jártál, vagy BME-re, vagy Harvarda...

2016. aug. 16. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!