Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vélemények LabView és PLC...

Vélemények LabView és PLC programozásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gépészmérnöknek tanulok és köveketkező félévben LabView-ban fogok programozást tanulni utána pedig még 2 félév PLC-m is lesz.

Sokat olvasgattam neten, de személyes tapasztalatokat, véleményeket úgy átfogóan nem találtam sehol, mint a szakma ezen szegmensével kapcsolatban.

(persze a prohardver akár hetekre is be tudja szippantani az embert, de nézzétek most el nekem, hogy próbálom a rövidebb utat megcélozni :P :D )

Tanároktól hallani, hogy nagy a kereslet a mérnöki diplomával rendelkező programozókra, amivel persze tisztában vagyok, de szeretnék olyan emberektől is hallani pár gondolatot akik jelenleg is ezen területen dolgoznak, vagy van esetleg tapasztalatuk. Mégis mit jelent az oly elterjedt "versenyképes jövedelem", érdemes-e Labview-ba mélyebben bele ásnom magam, valóban arra is olyan nagy-e a kereslet?


Ilyenekre lennék kíváncsi :) Köszi szépen!



2016. szept. 9. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

ahol dolgozok csapatban 2-en tuti labview-ban dolgoznak, szerintem 300 nettót megkapják

személy szerint viszont a büdös életben nem dolgoznék abban, utálom mint a szart :D

jelenleg matlab-ban programozok

(kétlem hogy hű de hasznos lett volna ez most így, de azért hátha :D)

2016. szept. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szirty ***** válasza:

Nálunk sincs LabVIEW. SCADA, HMI rendszerek vannak, sok PLC, szervóhajtások (0.25kW-7kW), néhány robot, frekvenciaváltók 0.1kW-500kW-ig és egyéb kütyük.


"nagy a kereslet a mérnöki diplomával rendelkező programozókra"


Nagy a kereslet konkrét PLC típus programozásában jártas, több éves gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakemberre. Friss diplomásnak egyik sincs.

Sajnos (vagy épp szerencsére, kinek mi) egy közepes vagy nagyobb rendszer megfelelő mélységű megismerése évekbe is telhet.


"Mégis mit jelent az oly elterjedt "versenyképes jövedelem""


Több, áttételes jelentéssel is bír. Kicsit sarkítva:

- A munkáltató szerint sokat kapsz, de szerinted kevés

- A munkatársaid szerint túl vagy fizetve

- Laptop előtt ülsz, haszontalan statisztikai kimutatásokat, táblázatokat töltesz ki naphosszat a mérnöki diplomáddal, és többet keresel ezzel mint aki lent a gyárban tényleg dolgozik.


Sok gyártó (multik) keres jogsival, saját autóval rendelkező mérnök munkatársat aki szaladgál európa országaiban és a gyártó gépeit üzemelgeti be. Van aki ezt szereti, szeret világot látni de inkább favágás mint szakmai kihívás.

Van ahol üzemeltetésre keresnek PLC programozásban jártas embert. Ott a gyártóberendezések hibakeresése, üzemben tartása a lényeg, nem kevésbé favágás, de nem kell annyit szaladgálni országok között.


Egy a lényeg: hogy jó munkád legyen ahhoz bizony kell egy kis (vagy éppen sok) szerencse is. Sajnos az ilyet ritkán és nem papírra osztogatják.


Ui.: Jó munka alatt nem azt értem hogy tonna pénzt keresel semmittevéssel öltönyben laptop előtt ülve, hanem olyan munkát értek alatta, ami szakmailag tartalmas, kihívást jelent és szereted csinálni.

2016. szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kicsit savallom, elhanyagoltam a topikot, de köszönöm szépen a korrekt és kielégítő válaszokat!


Tanulmányaim során én is törekszek a különböző "papírok" megszerzésére (PLC versenyek, Pneumobil verseny stb..) Természetesen én sem azt tartom jó munkahelynek ahol az első perctől sokszázezer forintot keresek nulla munkával. Sokkal fontosabb számomra hogy kihívásokkal teli munkát végezzek és ami nagyon fontos, hogy előrejutási lehetőségem legyen. Hosszútávon egy megbízható, biztos (már amennyire manapság használható ez a kifejezés munkahelyekre) munkahely megszerzése a cél, mellyel megalapozhatom egy viszonylag jó eletszinvonal.

Igazából a kérdésemmel is csak olyan emberek tapasztalataira voltam kíváncsi akik már a szakmában dolgozva reális véleményt tudnak alkotni, hogy mégis mekkora potenciál van a szakma ezen szegmensében.


Köszi a válaszokat mégegyszer és további hozzászólásokat is szívesen várok! :)

2016. okt. 7. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!