Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kedves fórumozók! Valóban...

Kedves fórumozók! Valóban igaz-e, hogy lelövik a Javat?

Figyelt kérdés
Kedves fórumozók!Arra lennék kíváncsi,hogy valóban igaz-e,hogy lelövik a Javat?Ha igen,mikorra tervezik?Illetve mi lesz helyette?Ha jól tudom egy Java implementáció.Esetleg azt a nyelvet el tudom kezdeni tanulni?Válaszaitokat hálásan köszönöm!

2016. okt. 18. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
talán... majd... 100 év múlva. talán megérjük, talán nem.
2016. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Le b#zdmeg, mesterlövész puskával.
2016. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
...mint a vízilovakat! :-)
2016. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
miert kellene? ha meg is esik sokkal kesobb es lassan valtjak le
2016. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a java-t szüntetik meg (jól is néznénk ki!) hanem a java appleteket. Tehát a böngészőbe épülő kis java appletek (mint régen a webes chat programok) támogatása szűnik meg, éspedig azért, mert:

- Már senki nem használja őket

- Nem mobil kompatibilisek

- HTML5 és Web2 technikák használatával tökéletesen helyettesíthető

- Elavult és biztonsági hibákat jelent a browser plugin


Hogy pontosan mikor szűnik meg, az még kérdés, de tekintve, hogy már sem az Chrome, sem az Edge nem támogatja, nem lesz messze.

2016. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm mindenki válaszát!Bármilyen is az!Utolsónak jár a zöld pacsi!
2016. okt. 18. 10:24
 7/13 A kérdező kommentje:
[link] Ebből indultam ki! Tehát az OpenJDK a java implementációja?Forrásokat találok valahol,hogy belenézzek miként mukodik?elnézéseteket kérem a tudatlanságom miatt,most barátkoznék ezzel az egésszel.Ha esetleg valaki meg tudja mondani,hogyan kezdjem el tanulni ezt az irányzatot és hogy pontosan mi ez,azt hálásan megköszönném!
2016. okt. 18. 10:38
 8/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 ez egy java tervezoi kornyezet csak, vagyis nem a java helyetesitoje hanem mordernizalt java tervezoi kornyezet es ennyi


nem?

2016. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság: Ne vonjunk le következtetéseket, ha fingunk nincs a témáról.
2016. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom, hol volt a Google, mikor a SUN bajba került. Kizárt, hogy ne tudtak volna érte annyit, vagy többet adni, mint az Oracle. És jobban is lett volna okuk megvenni a SUN-t, mint az Oracle-nek.
2016. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!