Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a hiba? (Turbo Pascal)

Mi a hiba? (Turbo Pascal)

Figyelt kérdés
[link]

2016. okt. 27. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
2016 és dos-os turbopascal. Ez a képen a legnagyobb hiba.
2016. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Info órán tanuljuk a programozást... Én én egy kicst otthon is gyakorlom...
2016. okt. 27. 16:55
 3/8 tabaki ***** válasza:

Tényleg nem hallottál még a Free Pascalról? Ez a része kifejezetten a Turbót klónozza (még a képen láthatót utánzó oldschool szerkesztő is bele van építve, persze nem muszáj azt használnod), de modern rendszereken is működik.

[link]

Ne szívasd már magad a tanár hülyesége miatt. Az a kód, amit ebben megírsz, Turbóban is működni fog. Próbáld ki.

2016. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:
Mellesleg nem a legszerencsésebb képként közölni a kódot. Szövegként ki tudnánk másolni, és garantáltan ugyanaz volna, mint a tiéd. Egyelőre annyit látok, hogy két sor végéről hiányzik a pontosvessző, a többit majd akkor, ha begépeltem...
2016. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, egyéb gond nincs vele. Esetleg te is megpróbálhatod tartani magad a SimkoL-féle ajánlásokhoz, épp tegnap linkeltük ennél a kérdésnél (#5):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


program szkmk;

uses crt;


var a, b, ma, mg : real;


begin

      ClrScr;

      Write('a = ');

      ReadLn(a);

      Write('b = ');

      ReadLn(b);

      ma := (a + b) / 2;

      mg := Sqrt(a * b);

      Write('ma = ', ma:0:2);

      WriteLn(' mg = ', mg:0:2);

      ReadLn;

end.

2016. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem meg édes-mindegy, hogy DOS-BOX alatt Turbo Pascal-t vagy Windows alatt FreePascal-t használ, a végeredmény többé-kevésbé ugyanaz.


(A DOSBox-os megoldás annyival izgalmasabb, hogy ott TRS programokat is lehet írni. Oké a FreePascal-ban is, csak az mégsem "az igazi"!)


...és ha már ismered a DOSBox-ot, akkor feltétlenül próbálj ki egy csomó DOS-os játékot, legalább lesz némi elképzelésed arról, milyen egy igazi számítógépes játék... ...ami kicsi, fantasztikus ötleten alapszik és ott-tart a gép előtt!


ui.: ...és ha a tanár ilyen környezetben tanít, akkor nyílván a dolgozatot is ott fogja megíratni.

2016. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


A tanár azt mondta hogy a felmérőt ebből lapra írjuk és ha már csak egy pontosvesszőt elhagyunk már veszik a jegyből. Gépet nem használhatunk. Ez eddig még okés lenne csak az a baj hogy a programot a táblára írta és sokszor mi javítsuk ki azt amit felír így nem is olyan biztos, nem is láttam nagyon mert kicsibe ír, és nem tudtam hogy hol van szóköz és hol nincs.

2016. okt. 28. 13:23
 8/8 tabaki ***** válasza:

„Gépet nem használhatunk.”

Egy okkal több, hogy az otthoni gyakorláshoz viszont bátran használd a naprakész és kényelmesebb pascal-fordítót. Ettől függetlenül egyetértek Igaz Mondóval abban, hogy nem rossz az, ha a DOSBoxon keresztül bekukucskálsz a régi DOS-programok világába.


Az egyéb panaszaidról:

Ezért kell meg is érteni a kódot, mert úgy a tanár emberi gyengeségeitől függetlenül tudod, hogy minek kell ott lennie. Nemigen fordul elő, hogy valami (pl. az említett szóköz vagy pontosvessző) úgy maradhasson el véletlenül, hogy az értelmes programot eredményezzen. Ha viszont ez a ritka eset mégis bekövetkezik, és te érted is, hogy miért, akkor máris meg tudod magyarázni, miért jó a te változatod is.

2016. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!