Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# problémám van. A feladat...

C# problémám van. A feladat c# scripttel a windows termék azonosítóját kiiratni. Rendszergazdai feladat és kb 200 gépről kell az adat. Ötlet?

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt annak kell tudni megoldani, aki a fizetést kapja a feladatért, meg úgy általában a munkájáért.
2017. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SimkoL ***** válasza:

A Registryben valahol HKLM\Software\.... elérhető, de ha jól emlékszem kódolva van ProductID néven. Én nem C#-al esnék neki :) Ha tudod mi a WMI akkor lehet egy VBS is megfelel ami biztosan elfut minden Windows-os gépen.

Távolról szerintem nem lehet lekérdezni alapesetben.

2017. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Távolról szerintem nem lehet lekérdezni alapesetben."


Le lehet kérdezni. Everest.

2017. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SimkoL ***** válasza:
Hát nem lennék benne biztos, mert a Registryhez rendszergazdai jogosultság kell, mondjuk elvileg lehetne olvasni, nem tudom.
2017. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolj a termékaktiválásra.
2017. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

C# Script nincs.

(Vagyis mostanában már van, de szerintem te nem arra gondolsz...)

2017. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SimkoL ***** válasza:
Bár így utána gondolva simán tudom olvasni, írni is Delphi alól, távoli géppel nem próbáltam, de szerintem nem lehet mert akkor bárki bele tudna 'ugatni' távolról is. Vagy ha nem is írja át lekérhet bármit. Lehet a Windows-nak vannak kiskapui amiket nem ismerünk.
2017. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jajj Simkol, ne amatőrködj már megint.
2017. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tessék itt van : [link]

Ez ugye powershellben van írva de semmi akadálya nincs a c#-ra való átportolásnak. A függvények ugyanazok, de persze nem árt jogosultság sem a gépekhez: azaz fájl és nyomtató megosztás engedélyezve. A legkérdező gép ismerje a gép jelszavát. Ebben az esetben kiirja a ProductId-t minden további nélkül.

2017. febr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!