Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez így jó "menetrend? "

Ez így jó "menetrend? "

Figyelt kérdés

Teljesen újoncként kezdtem el programozni tanulni. Próbáltam nagyjából kiguglizni, hogy honnan és milyen tudást érdemes megszerezni, és ezek alapján felállítottam magamnak egy tantervet:


1.:most tanulom a Pythont, plusz mellé a html-t és css-t.

2.összeszedtem egyetemi jegyzeteket programozás elméletből, algoritmusokból ezek a szabadidős könnyű olvasmányok a kódolás mellé+ fejlesztői környezetek, verziókezelők megismerése

3. ha a html és css már megvan akkor javascript és PHP

4. ha a Python és az OOP jól megy akkor JAVA-ra áttérni

4/b 14 hetes online kurzus az adatbázisokról (mert ingyen van és miért ne)

5. kitalálni hogy miben mélyedjek el

6. saját projekt

Változtassak ezen valamit vagy így nagyjából rendben van? Matekból van olyan ami igazán hasznos lehet és érdemes átnézni? Bármilyen ötletet szívesen fogadok!



2017. febr. 18. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint egy nagyon súlyos hibát követsz el, mégpedig azt, hogy hirtelen akarsz mindenhez érteni. Ez nem megy, ráadásul negatív emlékként marad majd meg benned, hogy programozni iszonyat nehéz, mert rengeteg dologhoz kell egyszerre érteni.


A helyedben először is azt találnám ki, hogy mivel foglalkoznék szívesen. Asztali alkalmazásokat szeretnék készíteni? Netán mobilra szeretnék fejleszteni? Vagy a webes világ jobban érdekel? Mindhárom marha nagy terület felfoghatatlan mennyiségű technológiával, szóval ha sikerül leszűkíteni a kört, már sokkal nagyobb eséllyel indulsz a siker felé.


Ha ez megvan, akkor először magával a programozás miértjeivel kezdenék el ismerkedni. Ehhez kiválasztanék EGY(!) olyan nyelvet, amit ezen a területen mindig használni tudok. Például ha az asztali alkalmazásfejlesztés érdekel, akkor ott van a C#, a Python, Java, stb. Ha mobilra, akkor a C#+Xamarin vagy a JS+Apache Cordova jó választás lehet, mivel ezekkel mindhárom népszerű platformra (Android, iOS, Windows) tudsz fejleszteni. Webre pedig ott van a PHP, a C#+ASP.NET MVC, Python+Django, Java+Spring Framework, stb. Tehát ha megvan a nyelv, először azt ismerném meg. Utána foglalkoznék azzal, hogy milyen technológiákhoz nyúlhatok.

2017. febr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először keresd meg azt a Python könyvet, amit értesz, és mélyedj el benne alaposan. Nem ismerem a Pythont, de szerintem erre nyugodtan szánj rá 5-6 hónapot úgy, hogy csak ezzel foglalkozol. Esetleg közben, és utána mehetnek az algoritmusok, majd a tervezési minták, bár lehet, hogy ez elsőre kicsit bonyolultabb lesz.

Utána írj benne néhány saját projektet. Ez kb. 1 év.


Python mellé PHP, HTML, CSS nem kell, ezeket külön tanuld akkor, ha webes irányba akarsz menni. A Javascriptet amúgy kihagytad.

Szóval PHP+HTML+CSS+Javascript együtt, de ezek közül a PHP és a Javascript sem kis falat. Ezekre is nyugodtan rá lehet szánni 1-1,5 évet, mire alaposan megismered őket, beleértve olyanokat, mint Javascript esetén az alap szintaktika, objektumok, beépített funkciók, closuers, callbacks, promises, AJAX, async/await, stb. A HTML nem vészes, a CSS sem, de a CSS-ben sokat kell gyakorolni, mire minden úgy fog kinézni, ahogy elképzelted.

Ha ezen a vonalon mész tovább, akkor jQuery, Angular, React, esetleg NodeJs, ill. LESS és Sass. Az sem baj, ha tudod, hogy kell témázni a népszerűbb CMS-eket, ill. modulokat írni hozzájuk.

2017. febr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez szörnyű.


Azt írd le, hogy mit vársz el, mit szeretnél, mik a céljaid. Akkor talán lehet segíteni.

Amit leírtál, az horror.

2017. febr. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj saját projekttel és hobbiból tanulj.
2017. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!