Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Használt Mac laptop programozá...

Használt Mac laptop programozáshoz, fejlesztéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az lenne a kérdésem, hogy webfejlesztéshez, mobilalkalmazás fejlesztéshez milyen (használt) Mac laptopot vagy asztali gépet érdemes venni?



2017. ápr. 5. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Nem érdemes hozzá Mac-et venni.
2017. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Webfejlesztéshez nem ajánlanám* (nincs vele gond, csak pár éves használt Mac áráért már kapni korrekt új üzleti notebookot is), mobilfejlesztéshez csak akkor, ha iOS-re is fejleszteni akarsz. Természetesen minél újabb gépet érdemes venni, legalább 8 GB RAM-mal. 2012-esnél régebbit biztosan nem ajánlanék, mivel az IDE, az Xcode csak a legfrissebb macOS-eken működik, és utóbbiak is egyre újabb modelleket követelnek meg... (Sierrának pl 2010-es vagy újabb MBP kell.)


*Igaz ugyan, hogy Safari nem érhető el Windowsra, így tesztelni sem tudsz vele, de - legalábbis idehaza - piaci részesése is kb 0.

2017. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én így oldottam meg.

Mondjuk nek Windows-on, hanem Ubuntu/Linux-on.

https://www.youtube.com/watch?v=IqffmlfJ0ko


Webfejlesztéshez tökmindegy milyen Oprendszert használsz, mert a végeredmény úgy is többnyire egy Linux szerverre töltöd fel.

Mobil fejlesztéshez, meg vannak pluginok, amik a böngészőt olyan szélesre állítja, hogy emulálja a mobil szélességét.

Én azért döntöttem a VMware-s megoldás mellet, mert most azért MacOS/iPhone-t nem szerzek be, hogy csak a Safari-át használjam. Annyit nem ér. Majd panaszkodik a megrendelő, ha iPhone-on nem úgy jelenik meg. Persze ezt mondom is neki, hogy nézze meg, mert nekem nincs eszközöm rá. :)

2017. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!