Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Online web Chat, miket kell...

Online web Chat, miket kell használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy web chatet, teljesen nem vagyok kezdő, de ilyen téren még nem volt tapasztalatom, szeretnék kérni egy kis segítséget kérni, hogy lehet teljesen real time az egész mint mondjuk facebookon.


Eddig mindent phpban írtam.


Gondolkoztam, hogy ajaxxal meglehetne csinálni, hogy mondjuk mindig x adott másodpercben lekérem, hogy van-e új üzenet, de az valahogy nem tetszik, és nem is teljesen real time.


Nem kész megoldást szeretnék, csak útbaigazítást, hogy milyen modulokat, technikákat lehet alkalmazni, vagy hogy kellene neki látnom. Előre is köszi a segítséget



2017. ápr. 6. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Websocket lesz a barátod. PHP-hoz nem értek, de biztos vagyok benne, ha rákeres arra, hogy "php websocket", akkor találsz rá keretrendszereket.
2017. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
SignalR pl teljesen real time.
2017. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 szeretném phpban megírni és magam, ezért is írtam, hogy nem szeretnék kész dolgot kapni, de azért köszönöm

#3 utána fogok nézni, köszi :)

2017. ápr. 6. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak php-ben nem fogod tudni megcsinálni, mivel csak oldal újratöltésekor mennének át az üzenetek.
2017. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A websocket egy technológia, amit a böngészők támogatnak, ez lehetővé teszi a szerver és kliens real time kommunikációját.


Meg lehet valósítani saját implementációval is, de nem biztos, hogy érdemes. Ha tanuló projektről van szó, akkor igen, egyébként pedig vannak erre megírt és jól működő megoldások, mint a socket.io, signalr.

2017. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
csak tanulás miatt lenne, először szeretném átlátni, utána utánanézek az ilyen előre kész dolgoknak :)
2017. ápr. 7. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!