Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet azt megoldani,...

Hogyan lehet azt megoldani, hogy egy bizonyos osztályt csak egy adott osztályban lehessen példányosítani?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy adott egy LegoToy osztályom és van egy LogoPart osztályom. A LegoToy-van van sok LegoPart-ja, tehát ez egy has-a kapcsolat.


Arra volnék kíváncsi, hogy hogy lehet azt megoldani, hogy magát a LegoPart-ot ne lehessen a LegoToy osztályon kívül máshol példányosítani.


Erre azért van szükségem, mert azt gondolom, hogy maguk a LegoPart-ok önmagukban értelmetlenek és csak a LegoToy-ban van rájuk szükség.


Tehát az ne lehessen megcsinálni, hogy valaki csinál egy Barby osztály és abban példányosítja a LegoPart osztályt.



2017. ápr. 22. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez asszociáció és nem kompozíció. A lego darabok önmagukban is léteznek. Én pl kiskoromban egy helikopterből f1-es autót csináltam. Valóban rész-egész kapcsolat, de azok a kockák nélkül is megcsinálhattam volna a helikoptert, más hasonló kockákat belerakok, nem pont azokat amit gyárilag beleraktam.
2017. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*kaptam


Sajnálom, csak közben megzavartak és elvesztem.

2017. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként privát inner class.
2017. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az barbie.
2017. ápr. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!