Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány óra megtanulni programozni?

Hány óra megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Olvastam itt becsléseket, hogy hány év... engem az érdekelne, hogy munkaórában számítva ez nagyjából mennyi, -tól -ig ?

Középfokú informatikai végzettséggel mennyi munkaóra ?



2017. ápr. 23. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Még így is nehéz besaccolni.

Sokban járul hozzá az megértés sebessége és érzék is. Tehát ha logika nálad megvan, akkor kevesebb idő szükséges.


[link]

Legfeljebb 2-ben jeleskedhetsz, de a 3 már elég ritka. Én logikai vagyok elsődlegesen, másod soron Vizuális.

2017. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikortol szamit ugy, hogy tudsz programozni?


Erre a kerdesre nem lehet igy valaszolni. Egesz egyszeru programokat par ora utan tudsz irni. Mindent viszont sose fogsz tudni. Aztan a programozasnak millio aga van nyelvtol, iparagtol es terulettol fuggoen. Es meg emellett is nagyban egyen es helyzetfuggo a haladas uteme. En pl ha nem vagyok rahangolva van, hogy egy napig csinalom azt a munkat, ami maskor ket ora alatt megvan.

2017. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
megtanulni nem lehet, csak tanulni... tanulni...
2017. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pontosítok: munkaórában számítva nagyjából mennyi amíg eljut az ember oda, hogy egy programozó állásra jelentkezéskor a tesztként kapott feladatot 100%-osan megoldja ?
2017. ápr. 23. 19:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

100%-osan?

Attól függ hova és milyen pozícióra...

De azért alapvetően a teszteket úgy találják ki, hogy tényleg csak az tudja 100%-ra aki totál profi. Én a szakmában 4 éve dolgozok lassan, illetve 5 évig tanultam (BSC/MSC) és úgy alapvetően úgy gondolom hogy egész jó tudásom van, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy minden állásinterjús tesztet meg tudnék 100%-ra írni sőt, a többséget nem. Persze ettől függetlenül van melóm, nem is rossz.

2017. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Állásinterjúra mennyi az elfogadható szint: 80 % vagy 90 % ?

Ehhez a szinthez mennyi munkaóra kell körülbelül ?

2017. ápr. 23. 20:25
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez is hely függő.

Túl sok a változó, ez az egész ember és hely függő, nem lehet rá azt mondani, hogy 1 év, 8 nap, 3 óra és 5 perc.

Pár évnél pontosabb közelítést esélytelen adni.

2017. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő szint 720 óra.

Ebben benne van az, hogy mondjuk végig mész valamelyik vaskosabb C# vagy C++ könyvön, megcsinálod a benne levő feladatokat. Végig csinálsz pár netes video tutorialt. Megnézel pár aktuális konferencia felvételt a nyelvek készítőitől. És írsz néhány egyszerűbb programot/játékot saját ötlet alapján.

2017. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És utána a haladó szint kb hány óra ?
2017. ápr. 23. 22:56
 10/15 anonim ***** válasza:

A haladó szint az az, hogy programozóként dolgozol legalább 2 éve.

A 720 órát kezdőre azt úgy számoltam, fél évig napi 4 órát foglalkozol vele.

2017. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!