Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++-ban hogy lehetne megoldani...

C++-ban hogy lehetne megoldani az ilyen fajta fájlbeolvasást?

Figyelt kérdés
Egy txt fájlban minden sorban vagy egy-egy szó, és ezeket szeretném átrakni egy 2D-s tömbbe. A feladat menne, ha minden szó ugyan olyan hosszú lenne, viszont nem tudom, hogy hogy lehetne csak az adott szó hosszuságáig feltölteni, esetleg a végét kinullázni. Valaki tudna segíteni ?

2017. ápr. 29. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Használj stringet!
2017. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, a string alapból hozza magával a lezáró nullát, a háttérben kezelni fogja ezt. Vagy ha karakterenként kezeled a fájlt, akkor a végére beteszel egy ilyet: '\0', és akkor klasszilus C stílusú stringet tárolsz.
2017. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy a C++ string egy objektum, tehát ne a karakterek számával számolj, hanem stringre mutató pointereket tárolj a tömbben, vagy akár magát az objektumot, és majd ő maga mutat a konkrét stringre, az már a belső magánügye. Így nem kell 2D tömb sem, csak 1D.

(Ha már C++ :))

2017. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm a válaszokat. Még csak C-ben programoztam, és nem is tudtam, hogy C++-ban igy levannak egyszerüsitve a dolgok
2017. ápr. 30. 01:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, vektort is használhatsz:


using namespace std;

vector<string> akarmi;

//vagy

// std::vector<std::string> akarmi;


// uj szo tárolása:

akarmi.push_back(uj_szo);


// elemek kiíratása:

for(int t=0;t<list.size();++t)

cout << list.at(t);



( [link] )

2017. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!